Hamáček se pustil do Klause a přirovnal ho k diktátorovi Kim Čong-unovi: Hrozbu COVID-19 bagatelizuje

Jan Hamáček se slovně opřel do bývalé hlavy státu.
Jan Hamáček se slovně opřel do bývalé hlavy státu.
Foto: archiv Jan Hamáček / wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2020

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Novinky.cz uvedl, že občané České republiky by měli protestovat proti nečinnosti současné vlády, která zadělává na hlubokou ekonomickou krizi. Jeho slova nadzvedla ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového výboru Jana Hamáčka ze židle. Ostře na jeho adresu uvedl, že onemocnění COVID-19 bagatelizuje a neváhal ho přirovnat k nechvalně světovým diktátorům.

Klaus je názoru, že lidé by se měli proti současné vládě postavit. “Pokud první fáze byla březnová, druhá dubnová, tak třetí, květnová fáze už by měla být vzpoura davů. Lidé už by opravdu měli říct dost, a je načase, aby to řekli,” řekl odvážně Klaus.

Někdejší hlava státu neví, jaký mechanismus by měla účinná vzpoura. "Nevím, jak to zorganizovat. Nevidím na české politické scéně žádný subjekt, který by se k takové vzpouře chtěl přidat nebo se postavit do čela," míní Klaus, jehož slova rozhodně nepotěšila ministra vnitra Jana Hamáčka.

Označil ho za diktátora

Šéf Ústředního krizového štábu se ohradil proti Klausovým slovům a na svém Twitteru ho přirovnal k diktátorům. "Drtivá většina světových politiků bere hrozbu koronaviru vážně a naslouchá doporučení odborníků. Pak je zde malá skupina těch, kteří hrozbu bagatelizují. Jsou v ní Lukašenko, Bolsonaro, Kim Čong-un, Berdymuchamedov a po dnešku i Václav Klaus," uvedl Hamáček a dal tak najevo, že Klausova vyjádření jsou v rozporu se zdravým rozumem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.