Hamáčkova manželka se vrací na ministerstvo. Vystřídala toho už hodně a může být dobrá, hodnotí ji Andor Šándor

Manželka Jana Hamáčka
Manželka Jana Hamáčka
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2021

Bývalý ministr vnitra a bývalý předseda ČSSD Jan Hamáček (43) může být pyšný na svou manželku Gabrielu (39). Žena, kterou veřejnost zná pod jménem Kloudová, míří na ministerstvo spravedlnosti pod šéfa rezortu Pavla Blažka (52). Dochází tak z části k propojení ČSSD a ODS. "Může to být jeden z důkazů, že naše politická scéna není tak znesvářená, jak je z lavic Poslanecké sněmovny občas předváděno," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz bezpečnostní expert Andor Šándor (64).

Gabriela Kloudová jako členka ODS působila jako pravá ruka bývalého premiéra Mirka Topolánka (65). Následně mezi lety 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města. ODS následně opustila a ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala za blok Hlavu vzhůru. V roce 2012 také žila s vlivným členem pražské ČSSD Karlem Březinou (49). V roce 2014 pracovala v týmu Pavla Bělobrádka (44). Nyní podle informací webu Novinky.cz bude působit na ministerstvu spravedlnosti, které vede Pavel Blažek (ODS).

Podle bezpečnostního experta nemusí jít o nic nestandardního. I když veřejnost nyní prý uvidí, že politici se umí v zákulisí domluvit lépe než před kamerami.

"Česká veřejnost může vidět jen z příkladů toho, jak ve veřejném fóru mohou být různé politické strany tzv. znesvářené, ale za plentou mohou spolu čile komunikovat," uvedl Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz.

Gabriela Kloudová se manželkou Jana Hamáčka stala v létě 2020. Tehdy byl její vyvolený ministrem vnitra, dnes nešéfuje již ani ČSSD, kterou nedokázal ve volbách dotlačit do sněmovny.

"Ona už byla u Mirka Topolánka, pohybovala se kolem Karla Březiny, jestli se nepletu, tak i kolem pana Bělobrádka... Má ten záběr poměrně široký, udělala si samozřejmě řadu užitečných známostí, které jdou na průřez politickým spektrem. Může být i dobrou úřednicí, může být schopná... Já s ní nepracoval, ale řekl bych, že to může být jeden z důkazů, že naše politická scéna není tak znesvářená, jak je z lavic Poslanecké sněmovny občas předváděno," dodal pro ŽivotvČesku.cz Andor Šandor s tím, že Hamáčkova manželka může disponovat kvalifikací a znalostmi, které jí při práci na ministerstvu výrazně pomohou.

Kloudová byla ještě před Hamáčkem vdaná za bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Vávru. S Karlem Březinou na svatbu nedošlo. Jan Hamáček si svou druhou manželku bral krátce po rozvodu s exmanželkou Kamilou, se kterou má dva syny Lukáše a Matyáše.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.