Reklama:

Hana Čížková prozradila, jak probíhalo natáčení Kameňáku. Nechtěla jsem už dál točit, zavzpomínala

Herečka Hana Čížková
Herečka Hana Čížková
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2021

Pro televizní diváky je herečka Hana Čížková (67) známá jako Sára Kohnová z komediálních filmů Kameňák režiséra Zdeňka Trošky (67), ale má za sebou spoustu filmových i divadelních rolí. Na humornou sérii, ve které si zahrála jednu z hlavních postav, má hořkosladké vzpomínky. "S Pepou Lauferem to bylo úžasné, měli jsme kamarádský vztah. Znali jsme se už dávno předtím. Teď je to bohužel tak, jak to je. Oba dva se Zdeňkem mi pomohli v době, kdy mi umřel manžel – tehdy se točilo pokračování Kameňáku. Tenkrát jsem Zdeňkovi řekla, že nebudu dál točit, neměla jsem na to myšlenky ani náladu," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Sympatická herečka původem z Českých Budějovic ztvárnila desítky filmových rolí a představila se divákům také na divadelních prknech. Naposledy si zahrála v dramatu režisérky Ireny Pavláskové (61) s názvem Fotograf z roku 2015. Nezapomenutelná však zůstává jako Sára Kohnová, manželka protřelého mafiána Lea Kohna v komediální sérii Kameňák.

Reklama:

"Točit se Zdeňkem Trošku je vždycky radost. Je to kamarád, pohodový člověk, který nikdy nekřičí a pokud zakřičí, tak už musí jít vážně o život. Když se mu něco nelíbí, tak hercům předehrává sám. S Pepou Lauferem to bylo úžasné, měli jsme kamarádský vztah. Znali jsme se už dávno předtím. Teď je to bohužel tak, jak to je. Oba dva se Zdeňkem mi pomohli v době, kdy mi umřel manžel – tehdy se točilo pokračování Kameňáku. Tenkrát jsem Zdeňkovi řekla, že nebudu dál točit, neměla jsem na to myšlenky ani náladu. Trápila jsem se a na natáčení bych kazila tu pohodu a on mi řekl, že to nepřipadá v úvahu. Uklidnil mě, že jsem silná ženská a zvládnu to," řekla Hana Čížková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si velmi rozuměla s představitelem mafiána Lea Kohna, hercem Josefem Lauferem.

"Pepa Laufer se mnou některé věci o životě a o smrti rozebíral a já jsem nemohla pochopit, že se mi něco takového vůbec může stát. Pamatuju si na to právě v souvislosti s tou smutnou dobou. Ale jinak bylo na place veselo, moc fajn. Mám na to natáčení jenom krásné vzpomínky. Vždycky jsme si říkali, jestli bude Kameňák taková sranda, jako je vedle – mimo," popsala vzpomínky na natáčení oblíbená herečka, která po absolvování konzervatoře působila v Hudebním divadle v Karlíně.

I když je známá z řady komediálních filmů, více by si užívala dramatické role, ve kterých se lze naplno projevit. "V některých divadelních inscenacích jsem hrála dramatické role, i ve francouzském filmu. Když jsem pracovala v rámci zahraničních filmů, tak to komediální role nebyly. Dramatické role mě baví, ale v poslední době už mi je nikdo nedal. Zcela upřímně, hrát komedii je hrozně těžké. Zdá se mi, že hraní drama – když je člověk třeba hysterický, má pocit šíleného psychického vypětí, jde spíš než komedie. Komediální role mě sice baví, ale musím mít režiséra jako je Zdeněk Troška, který uhlídá tu míru. Aby to nebylo přehnané, hloupé a trapné," doplnila Hana Čížková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: