Hana Čížková slaví 67. narozeniny. Osobní tradici určitě neporuším, nastínila herečka

Hana Čížková si zahrála řadu známých rolí
Hana Čížková si zahrála řadu známých rolí
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2020

Hana Čížková patří mezi oblíbené české herečky. Do povědomí diváků se nesmazatelně zapsala například v roli manželky mafiánského bosse v komediální Troškově filmové sérii Kameňák. Sympatická blondýna, která v neděli slaví své 67. narozeniny, už řadu let dodržuje tradici, které se kvůli koronaviru nevzdá ani letos.

Herečka ve své kariéře ztvárnila řadu divadelních a filmových rolí. A ani pandemie koronaviru, která propukla na začátku března, nebude překážkou pro její plány. Vše u ní proběhne tak, jak je zvykem.

"Infekce mé letošní narozeniny naštěstí nijak neovlivní, protože je pokaždé trávím pouze s rodinou. Nikdy jsem nedělala žádné večírky a velké oslavy pro více lidí, i když se jednalo o jubilea. Každoroční tradicí je u mě rodinná večeře. Pokud jde o dárky, jsem asi nejnáročnější člen naší rodiny. Mám ráda ty zážitkové. Loni jsem dostala let balónem a letos mě čeká hodinová plavba na jachtě po Vltavě s dětmi a přítelem. Už se na ni moc těším. Nebudu tím pádem mezi lidmi a zároveň strávím narozeniny se svými nejbližšími. Pak se někde najíme a užijeme si příjemný den," prozradila herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Na svůj věk navíc vypadá opravdu skvěle a podělila se dokonce o tipy, díky kterým se udržuje v kondici.

"Snažím se pravidelněji chodit na aerobní cvičení na míčích a také si občas dopřeji jógu. Během vládních opatření jsem nabrala šest kilo, ale tři už mám dole. Celé léto jsem taky hodně plavala. Nejsem zastánkyně diet ani přehnaných estetických zákroků, které mají podle mě většinou opačný efekt. Radši investuji peníze do kvalitní kosmetiky a pravidelné péče v salonu, než abych si koupila drahý svetr," upřesnila Hana.

Jak ale sama říká, ani kosmetika nedělá všechny zázraky světa. Je třeba ji doplňovat životní radostí a co nejvíce si udržovat dobrou náladu. "Mám šťastnou rodinu, úžasného vnoučka a děti. Navíc patnáctiletý vztah s přítelem, se kterým jsem i přes občasnou »Itálii« opravdu šťastná, dělá hodně. Pozitivní myšlení je základ. Sice neubere člověku vrásky v obličeji, ale hodně se podepíše na celkové spokojenosti," dodala herečka, která si získala u diváků zejména díky filmovým rolím velkou popularitu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.