Haně Zagorové výrazně podlomil zdraví koronavirus. Postcovidový syndrom zpěvačku odtrhl od její největší vášně

Hana Zagorová
Hana Zagorová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2022

Po vleklé nemoci dnes zemřela ve věku 75 let zpěvačka Hana Zagorová. Problémy ji trápily od roku 2020, kdy prodělala těžký průběh onemocnění covid-19, s nímž musela být hospitalizována. Několikrát se od té doby chtěla vrátit na pódia, ale nikdy se už nedokázala zcela zotavit. Naposledy zrušila plánované koncerty na jaře letošního roku.

Oblíbená zpěvačka zkolabovala už v roce 2020, kdy byla s onemocněním covid-19 převezena do nemocnice. Zákeřný virus navíc zhoršil její dosavadní onemocnění krve, se kterým se potýkala už od mládí, a dokonce kvůli němu musela pravidelně docházet na transfuze.

V říjnu 2021 upadla zpěvačka v důsledku postcovidového syndromu doma do bezvědomí a pomoc jí musel zajistit manžel Štefan Margita (66), který na dálku zalarmoval policii, aby do jejich bytu i s přivolanou záchrankou vtrhla.

"Postcovidový syndrom se projevuje různými příznaky a potížemi. Paní Zagorové přeji, aby se dala co nejrychleji dohromady, covid opravdu není legrace. Těch covidových postižení je celá řada a je velké množství potíží, kterými lidé trpí. Jde o celou škálu potíží a medicína se s tím teprve učí pracovat," uvedl tehdy pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek a objasnil, čím Hana Zagorová procházela.

Mnohonásobná držitelka Zlatého slavíka poté strávila v nemocnici dva týdny. Po návratu už se téměř přestala objevovat na veřejnosti. Ke zdravotním problémům se nakonec přidala i těžká osteoporóza, která zapříčiňuje lámání kostí.

Bohužel ani po několikaměsíčním odpočinku se už Hana Zagorová na jeviště znovu nevrátila. "Moji nejmilejší, bolavá záda v důsledku prasklých obratlů mě stále velmi omezují a musím bohužel respektovat doporučení lékařů a odložit návrat na pódia," informovala zpěvačka na sociální síti o svém trápení.

Jak moc byl ale její stav vážný, mnozí vůbec nevěděli. Odchod legendy je tak pro celý showbyznys smutnou událostí a obrovským šokem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.