Heidi Janků: Před covidem utíká k filmům pro pamětníky

Zpěvačka Heidy Janků
Zpěvačka Heidy Janků
Foto: se souhlasem Heidy Janků

Před televizní obrazovkou sedáváme za poslední rok stále častěji. Výjimkou není ani zpěvačka, moderátorka a herečka Heidi Janků, ta však dává v televizi přednost klasickým filmům, před novodobou produkcí.

K televizní obrazovce před pohodlným gaučem usedá Heidi nejčastěji v po vydatné procházce se svým psím parťákem Edou. Není totiž příznivkyní zahálky a ráda se svým čtyřnohým kamarádem našlape za den i několik kilometrů. "Mám ráda staré černobílé filmy,“ prozradila Heidi Janků.

"Mám doma dokonce celou sbírku DVD, hlavně staré veselohry s Vlastou Burianem, Jaroslavem Marvanem, nebo Čeňkem Šléglem. Ty patří k mým oblíbeným filmům. Znám je sice už většinou úplně nazpaměť, ale zase díky tomu můžu úplně vypnout a odpočinu si,“ říká Heidi.

Proto jí potěšil i nový titul Retro Gold 2, které je úspěšným pokračováním loňské »jedničky« a které se věnuje osudům nejen filmových hvězd první republiky.

Řada milovníků fantasy snímků má v živé paměti kasovní hit Nekonečný příběh, jehož úspěchu...

"Myslím, že ta doba byla velice zajímavá. Ostatně filmová produkce tomu odpovídá, protože vznikly opravdu hezké snímky. Dnes, když si mám v televizi vybrat, jestli se budu dívat na něco z novodobé produkce, nebo na film pro pamětníky, rozhodně sáhnu po tom starším,“ dodává se smíchem sympatická Heidi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.