Hercule Poirot je mu vzhledem vzdálený. Stárnoucí David Suchet řekl, co má se svou rolí společného

Herec David Suchet
Herec David Suchet
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2021

David Suchet (74) je britským hercem s velkým počtem filmů a seriálů na svém kontě, ale publikum si ho pravděpodobně bude už navždy pamatovat jako belgického detektiva s upraveným knírkem. Hercule Poirot je už legendou kriminálek, ovšem jeho představitel se mu vzhledově nepodobá. Prozradil ale, že něco společného přeci jen mají.

Kriminální seriál Hercule Poirot byl natáčen s menší pauzou v letech 1989 - 2013 a se stejnojmennou hlavní postavou zůstane už doživotně spjat její představitel David Suchet. Toho by bez značně vycpaného kostýmu a uhlazeného knírku zřejmě dnes už jen málokdo poznal.

Suchet si nemyslí, že by měl s Poirotem moc společného. "Agatha Christieová ho popisovala jako chodící mozek. Dá se říct, že kromě velkého břicha pod krkem nic zajímavého nenosí, moje schopnosti jsou snad lepší,“ řekl herec v rozhovoru pro ABC s Margaret Throsbyovou.

Britský umělec připustil, že zpočátku mu role Hercula dávala zabrat. „Musel jsem se do něj vcítit ještě než se vůbec začalo natáčet. Zahrát ho se ctí, tak, abych splnil představu jeho stvořitelky, bylo náročné. Mám s ním společnou jedinou věc, stejně jako on jsem pečlivý a velmi dbám na čistotu,“ vysvětlil s úsměvem stárnoucí Suchet pro magazín The Strand.

Herectví se věnuje Suchet i nadále a na důchod zatím nepomýšlí, vzhledem ke koronaviru jsou ale jeho pracovní možnosti omezené a proto má čas i na své koníčky. "Dříve jsem sám na sebe a na to, co mě baví, moc času neměl. Miluji například fotografování a hudbu, občas hraji na klarinet,“ prozradil David o svém volném času.

Seriálový Hercule Poirot z pochopitelných důvodů tráví volný čas především doma a i ve svém věku se nadále vzdělává. "Čtu teologické a filosofické knihy, ty mám moc rád,“ doplnil prošedivělý David Suchet.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.