Herec akčních snímků Liam Neeson se covidu nebojí. Promluvil o rutině, kterou dodržuje v pandemii

Liam Neeson v 68 letech hodně sportuje
Liam Neeson v 68 letech hodně sportuje
Foto: Showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 2. 2021

Na světě zřejmě není fanoušek akčních filmů, který by neviděl nějaký s Liamem Neesonem (68), který je hvězdou mnoha akčních trháků. Známý herec, který v roce 2009 tragicky přišel o milovanou manželku Natashu Richardsonovou (†45), která byla také herečka, se od adrenalinu nedrží dál ani krátce před sedmdesátkou. O to víc potřebuje relaxovat ve volném čase. Přiznal, že ho ale netráví neaktivně.

Liam Neeson je hvězdou akčních filmů i komedií, mezi nimi lze zmínit například vánoční klasiku Láska nebeská. V tomto filmu přišel o milovanou manželku a jen o 6 let později ho stejný osud potkal i ve skutečnosti. Natasha Richardsonová tragicky zemřela ve věku 45 let po nehodě na lyžích.

Neeson zůstal sám na výchovu dvou synů - Michaela a Daniela, které mu Natasha přivedla na svět a věří, že je vychoval dobře. Oba už jsou dospělí, vyletěli z hnízda, a pokud Liam zrovna nepracuje na filmu, má spoustu volného času jen pro sebe. Rozhodně ho ale netráví neaktivně.

Pokud už musí zůstat doma, což během pandemie koronaviru není nic výjimečného, dokáže si vystačit sám se svými myšlenkami. "Jsem ve svém newyorském domě, často v posilovně nebo v bazénu. Dokážu sám sobě dělat společnost," řekl herec v rozhovoru pro magazín Men’s Journal.

V 68 letech velmi aktivní herec rád chodí do Central Parku, kde se věnuje oblíbené aktivitě, údajně efektivnější než je běh. "Rychlá chůze je výborná, člověk se během ní hodně potí. Navíc nejsem jediný, kdo tam sportuje, potkávám povědomé tváře," přiznal Neeson, který má na chůzi i parťačku.

Se ženou, jejíž jméno neuvedl, se Liam Neeson čas od času domluví na společné rychlé vycházce. "Občas se jen potkáme a trochu si popovídáme, jak se mají děti a tak. Je to realitní agentka a moc času také nemá. Jindy si napíšeme a domluvíme se, ujdeme spolu pár kilometrů," svěřil herec, čemu se věnuje ve svém volném čase.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.