Herec Jonah Hill si prošel radikální proměnou a je z něj štíhlý fešák. Hodně mi pomohlo japonské jídlo, svěřil se

Jonah Hill prošel drastickou proměnou
Jonah Hill prošel drastickou proměnou
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Americký herec Jonah Hill (36), známý jako Schmidt z akční komedie 22 Jump Street, si za poslední roky sáhl na dno. Touha po tom, aby změnil svůj dosavadní život a zbavil se obezity, která mu v mnoha ohledech začala ničit život, se pro něj stala nekonečným kolotočem přibývání a ubývání na váze. Podařilo se mu však dosáhnout neuvěřitelného úspěchu a prošel radikální proměnou, za kterou stálo několik zásadních věcí, bez nichž by se mu to nepodařilo.

Jonah Hill, celým jménem Jonah Hill Feldstein, je známou tváří především komediálních filmů. Zazářil například v roli policejního důstojníka Schmidta v akční komedii 22 Jump Street po boku hereckého kolegy Channinga Tatuma (40) nebo jako burzovní makléř Donnie Azoff v životopisném drama z roku 2013 Vlk z Wall Street. Herec se věnuje také dabingu a svůj hlas propůjčil mimo jiné řadě oblíbených animovaných postav. Diváci si ho pamatovali jako sympatického »tlouštíka«, ale právě jeho váha se pro ně stala prokletím. Při výšce 170 cm vážil téměř 115 kilogramů, což poukazuje na závažný stav – obezitu druhého stupně. Právě s tím se rozhodl něco dělat a ulevit nejen svému zdraví, ale také psychice, která jeho kily navíc hodně trpěla.

"Pro film War Dogs jsem přibral a pak jsem se chtěl dostat do lepší kondice, tak jsem zavolal Channingovi a řekl mu: Hele, kdybych jedl míň a našel si trenéra, dostanu se do lepší formy? A jeho odpověď byla jasná: Jasně, ty hloupý zku*vysyne, samozřejmě, že ano. Je to ta nejjednodušší věc na světě. Co na to říct," svěřil se hollywoodský herec v rozhovoru v televizní show s Jimmym Fallonem. Veřejně se přiznal, že reakce na svoji tloušťku snášel špatně a byl pod velkým psychickým tlakem.

Nakonec se odhodlal a svěřil se do rukou odborníků. Jeho hubnoucí cesta započala už v roce 2011, ale v průběhu let si prošel mnoha váhovými výkyvy. V roce 2017 na sobě začal znovu pracovat a jeho cílem bylo dostat se na zdravou váhu, která ho nebude ohrožovat a ve které se bude cítit dobře. Dřina a snaha něco změnit přinesly kýžený úspěch a výsledky v podobě ztráty téměř 20 kilogramů. Za jeho zhubnutím stálo několik základních věcí. "Bylo to převážně stravou. Přál bych si, abych udělal něco šíleného, například si vzal pilulku, zavolal džina nebo něco takového. Ale prostě jsem šel navštívit nutričního terapeuta a ten mi řekl, co mám jíst, abych změnil své návyky. Zjistil jsem, že mi velmi pomohlo japonské jídlo," řekl Jonah Hill pro ABC News. Sám poukázal na to, že k jeho hubnutí navíc výrazně přispěl jednoduchý zvyk – nepít pivo. Právě to se podepsalo na rychlosti jeho úbytku na váze. Ve svém hubnutí i nadále pokračuje a do stavu, ve kterém byl v minulosti, se už nikdy nechce dostat, jak uvedl britský Mirror.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.