Herec Kevin Sorbo promluvil o natáčení seriálu Herkules. Směšné pro něj bylo, že ho za to platili

Hvězda seriálu Herkules Kevin Sorbo
Hvězda seriálu Herkules Kevin Sorbo
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2021

Pro některé herce se stane jejich postava v průřezu filmové kariéry stěžejní. Pro Kevina Sorba (62) to byla role bájného poloboha Herkula ve stejnojmenném fantasy seriálu z poloviny devadesátých let. Televizní hit se těšil velké oblibě a pro scénáristy a producenty byl jasnou trefou do černého. Našel si obrovské množství fanoušků po celém světě a přesto, že dnes už je sympatický Američan »šedesátník«, na natáčení vzpomíná rád.

V roce 1997 mohli čeští diváci poprvé sledovat seriál Herkules (v originále Hercules: The Legendary Journeys), který je seznámil s příběhem statného Herkula – syna boha Dia. Toho si měl původně zahrát švédský herec Dolph Lundgren (63), který o roli nakonec neměl zájem. Vzezření Kevina Sorba zaujalo producenty, kteří sázeli také na skutečnost, že rodák z amerického města Mound bude fungovat především na televizní divačky.

"Snažili jsme se držet mytologie, ale Herkules měl spoustu vtipných momentů. Bojové scény nikdy nebyly příliš násilné – některé byly vážné, ale většina z nich se dělala zábavnou a jednoduchou formou. Jako kluk jsem hodně četl a miloval jsem báje a mytologii. Hrát slavného hrdinu pro mě byla docela pocta. Skoro sedm let jsem strávil natáčením na Novém Zélandu, pracoval jsem se skvělým týmem lidí – jak ze štábu, tak herců. Užili jsme si spoustu srandy. Vnímal jsem to jako něco směšného, že mě za to někdo platil," řekl Kevin Sorbo v rozhovoru pro server Thescifiworld.net.

Na konci září herec oslaví 63 let a dnes si užívá především velké a šťastné rodiny – s manželkou Sam Jenkinsovou má tři děti. Synové se jmenují Braeden (19) a Shane (17), nejmladší dcera pak Octavia (15). Představitel Herkula se s osudovou ženou poznal na natáčení fantasy seriálu, kde se do sebe dvojice zamilovala na první pohled. V roce 1998 pár vstoupil na manželského svazku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.