Xena a Gabriela opět spolu. Renee O'Connorová si zahraje se starou kamarádkou. Předčilo to očekávání, řekla

Herečka Renée O'Connorová
Herečka Renée O’Connorová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2021

V devadesátých letech kraloval televiznímu vysílání fantasy seriál Xena, v němž hlavní roli princezny bojovnice ztvárnila herečka Lucy Lawlessová (53) - tvořila nerozlučnou dvojici se statečnou Gabrielou. Obě se znovu po letech setkaly během natáčení nové řady dramatu My Life Is Murder. "Vím, že s Lucy se může stát cokoli a to je vlastně důvod, proč mě to baví a naplňuje. Sejít se na place bylo ještě lepší, než jsem čekala," řekla představitelka Gabriely Renee O'Connorová (50).

Lucy Lawlessová a Renee O'Connorová tvořily dlouhá léta ústřední dvojici postav seriálu Xena, který se díky úspěchu u televizních diváků dočkal šesti sérií a celkem 134 epizod. Osudy princezny bojovnice zocelené žárem bitev dokreslily nádherné lokace Nového Zélandu, kde se natáčelo. Tím hlavním tahákem ale bylo především skvělé herecké obsazení a historické fantasy získalo obrovskou popularitu po celém světě.

V roce 2001 se Xena dočkala svého závěru a především fanouškovská základna, která za roky vysílání vznikla, si moc přála, aby se odvážná hrdinka vrátila na obrazovky s Renee O'Connorovou alias Gabrielou. To se jim splnilo až nyní, kdy se dobré přítelkyně a kolegyně zároveň ukážou znovu spolu v nové řadě dramatického seriálu My Life Is Murder (v překladu Můj život je vražda), která bude mít premiéru 30. srpna. Příběh se tentokrát odehrává v rodném městě Lucy Lawlessové – australském Aucklandu, dříve to bylo v Melbourne.

"Hraji ženu, která má na starost terapeutickou skupinu a je pro ně jako guru, má velmi silnou osobnost. Je to vtipné, protože jsem vlastně nevěděla s kým hraju. Měla jsem tušení, ale nevěděla jsem, co mě čeká. Už je to tak dlouho… S Lucy jsme léta pracovaly v herecké branži – není to o postavách, ale pro mě jde spíše o důvěru. Vím, že s Lucy se může stát cokoli a to je vlastně důvod, proč mě to baví a naplňuje. Sejít se spolu na place bylo ještě lepší, než jsem čekala," řekla Renee O'Connorová v rozhovoru pro týdeník Entertainment Weekly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.