Herečka Alena Antalová o výuce dětí doma: Smekám před učiteli, je to velmi důležitá profese, přiznala

Herečka Alena Antalová
Herečka Alena Antalová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Alena Antalová (48) je oblíbená televizní a divadelní herečka, která je známá například z role tiskové mluvčí Anny Jánské-Krausové v divácky populárním seriálu nejúspěšnější tuzemské komerční stanice, v němž zazněl i známý hit Den kdy se láska vrátí k nám. Od doby natáčení uplynulo dlouhých šestnáct let. Krásná maminka čtyř dětí – dcer Eleny (13), Aleny (15), Marie (8) a syna Jana (11) se teď věnuje především domácí výuce a školním povinnostem svých dětí. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na slavný seriál a promluvila o současné situaci v zemi.

Alena Antalová, sympatická herečka a představitelka tiskové mluvčí Anny Jánské-Krausové v rodinném seriálu z roku 2004 Pojišťovna štěstí, který byl ve své době fenoménem televizního vysílání, prožívá současnou dobu především doma s dětmi, kterým se snaží maximálně věnovat. "Jsem paní učitelkou, protože mám čtyři děti. Ale už to zvládám líp než na jaře, protože to máme už trochu nacvičené, takže jsme sehranější. Děti jsou také samostatnější. Nejhorší na tom je, že jsme odloučení od babičky a dědečka, kteří jsou v Bratislavě, to asi snášíme nejhůř. Jinak jsme v pořádku a zvládáme to dobře. Samozřejmě bych ráda pracovala, protože svoji práci mám moc ráda a mrzí mě, že ji v současnosti nemůžu vykonávat. Nepatříme ale mezi ty, kteří to nezvládají nebo jsou vážně nemocní. Já jsem si asi covidem prošla, i když jsem čich a chuť normálně měla, ale pro jistotu jsem zůstala doma. Divadla už byla zavřená. Pak jsem šla za měsíc na test na protilátky a teď už jsem v pořádku," řekla Alena Antalová pro ŽivotvČesku.cz.

Aktuální opatření respektuje a důvěřuje odborníkům. "Mně nikdo svobodu nevezme. Mně ani rouška svobodu nevezme. Nikdo nemá takovou moc. Pokud mají odborníci pocit, já pevně věřím, že to jsou odborníci, že tím pomůžu, tak si to klidně nasadím. Mě to neuráží. Mám ale velmi málo informací na to, abych k tomu vyjádřila svůj vlastní názor. Pevně věřím, že lidé, kteří v tom sedí od rána do večera a sledují situaci po celém světě, nejnovější vědecké výzkumy, vědí, co dělají. Mnohým mým kolegům to v jejich očích bere svobodu a omezuje je to, ale já současná nařízení prostě respektuju a beru, jak jsou," promluvila otevřeně o současné situaci oblíbená herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Vyjádřila i velký respekt k učitelům, kteří to podle ní nemají vůbec lehké a obdivuje je za jejich práci a nasazení. "Vždycky jsem si vážila a vážím učitelů, protože mají obrovský vliv na celý svět. V podstatě vychovávají ty děti a mají v tomto ohledu neuvěřitelnou moc. Smekám před nimi ještě víc, protože já mám doma takového jednoho »Janíka« a mít takových »Janíků« ve třídě pět nebo deset, tak si to hodím na prvním stromě. Je to velmi důležitá profese. My máme štěstí, že žijeme ve velkém domě v přírodě, kdybychom byli v bytě 2kk v paneláku, tak bych asi mluvila trochu jinak. I když doufám, že ne. Je to hodně o tom, jak si to člověk udělá. Věřím, že se to dá zvládnout, když se opravdu chce. Žijeme v tak dobré době, v takovém přepychu, myslím, že bychom neměli až tak »brblat«. Nejvyšší čas se zastavit a srovnat si to v hlavě, v srdci a v duši," řekla představitelka Anny Jánské-Krausové ze seriálu Pojišťovna štěstí pro ŽivotvČesku.cz.

A jak vzpomíná na časy, kdy se divácky oblíbený seriál natáčel? "Vzpomínám na to ráda, bylo to fajn. Potom už to pro mě ale bylo dlouhé, proto jsme si řekli, že nebudeme pokračovat. Měla jsem malou Alenku, potom vlastně i Elenku a musela jsem se věnovat hlavně jim. První dvě série byly podle mě velmi dobré a úspěšné. Bylo to tak nečekané. Byl to skvěle napsaný příběh – kladná postava dělala záporné věci a záporná dělala kladné. Bylo to netypické a nevšední. Já jsem se do toho ani úplně nehrnula, mě spíš baví divadlo. Eva Papoušková to tak pěkně napsala a v té době to byl opravdu fenomén. Když si představím, že seriál atakoval hranici sledovanosti čtyř milionů diváků, tak mi to přijde neuvěřitelné. Teď když je milion, tak je to obrovský úspěch," řekla Alena Antalová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.