Herečka Catherine O’Hara popírá zákony stárnutí: Máma z komedie Sám doma je v 66 letech šik blondýnka

Herečka ztvárnila slavnou roli Kate McCallisterové v komedii Sám doma
Herečka ztvárnila slavnou roli Kate McCallisterové v komedii Sám doma
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Před třiceti lety se kanadsko-americká herečka Catherine O’Hara (66) proslavila v celosvětově nejpopulárnějším vánočním filmu pro celou rodinu Sám doma. Představitelka Kate McCallisterové měla v té době zrzavé vlasy a účes odpovídající tehdejším módním trendům. Ani po tolika letech od natáčení kultovní komedie však neztrácí své osobité kouzlo a vzhledem k tomu, že se v kolonce věku pomalu blíží k sedmdesátce, popírá zákony stárnutí.

Catherine O’Hara by se nikdy nestala takovou hvězdou, kdyby nevyhrála konkurz právě na roli Kate McCallisterové ve filmu Sám doma. Role matky, která zapomněla syna doma, s ní zůstane už napořád spojená. Všichni ji poznávají jako ženu, která při hektickém odletu do Paříže zapomněla na své dítě. Za dlouhá léta v showbyznysu se herečka nikdy nestala aktérkou nějakého skandálu. Jak o sobě tvrdí sama, vždy byla hodná katolická dívka. Zřejmě to je také jedním z důvodů, které stojí za jejím klidným a zdravým stylem života, kterému může vděčit za mladistvou vizáž i energii, kterou překypuje.

S penězi, které za téměř padesát let herecké kariéry vydělala, by se mohla Catherine O’Hara už bez jakýchkoliv výčitek odebrat do důchodu a užívat si poklidných chvílí s rodinou. Bavit lidi však vnímá jako své poslání. V policích se jí doma blyští velká spousta ocenění, které získala hlavně za komediální role. I ve svém věku sbírá stále další a moc dobře ví, že atraktivní vzhled k úspěchu v televizním průmyslu jednoduše patří.

O’Hara se ale vyhýbá všemu ostrému - jehlám i skalpelům. Na operační stůl by ji dostali jen lékaři v případě nejvyšší potřeby. Pro svůj strach z jehel odmítá i ty nejmenší zkrášlující zákroky. Pleťové krémy jsou pro ni zázrakem a jejich používáním bojuje se známkami stárnutí. Zřejmě leckterá slavná žena by byla ráda, kdyby v 66 letech vypadala tak přirozeně a zároveň šarmantně. Fyzická kondice už je pak bonusem, který herečka získala díky zdravému stravování a cvičení s lehkou zátěží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.