Herečka Ilona Svobodová o současném stavu: Vadí mi, že se neřeší kultura. Pomoc ze strany vlády je směšná, řekla

Ilona Svobodová dabuje Michelle Pfeiffer nebo Demi Moore
Ilona Svobodová dabuje Michelle Pfeiffer nebo Demi Moore
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

Ilona Svobodová (60) je oblíbená herečka a dabérka, která se televizním divákům zapsala do paměti v mnoha rolích – ztvárnila například Jitku Farskou v »nekonečném« populárním seriálu nejúspěšnější komerční stanice. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak tráví volné chvíle během druhé vlny epidemie koronaviru, co jí nejvíce chybí a taky to, komu propůjčuje nejraději svůj charismatický hlas v dabingu.

Ilona Svobodová je sympatická herečka, která se věnuje nejen filmu, divadlu, ale patří také mezi známé hlasy českého dabingu. Čemu se aktuálně věnuje, když vládní opatření omezila pracovní působnost napříč celou kulturou? "Zkouším v divadle, ale pořád jen zkouším. Nikdo neví, kdy se bude moct zase hrát. Hrozně mě rozčiluje to, že se řeší otevření restaurací nebo malých obchodů, ale o kultuře nikdo nikdy nemluví. Vnímám to tak, že ti, co o tom rozhodují, kulturu vlastně nepotřebují. Proto jsem dost naštvaná. Určitě je důležitá, protože lidi potřebují chodit do divadla, na výstavy, a tak. Vůbec se to neřeší, a to mi zkrátka vadí. Ta všechna pomoc, kterou kultura rádoby dostává – je to směšné. Buď se k tomu ti lidé nedostanou, nebo dostanou polovinu. Je to trochu kritická situace," připustila Ilona Svobodová pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka ráda tráví volné chvíle v kuchyni, ale začala také s výukou cizího jazyka. "Ráda vařím, v podstatě pořád, protože mě to baví. Je pravda, že za poslední dobu jsem přečetla více knížek a dcera mě učí anglicky, i když to mě zas tak úplně nebere, ale aspoň využiju čas. Taky chodím víc ven. Myslím, že už snad každá česká rodina má psa, protože je jich všude tolik. Jak nikdo nemohl pořádně ven, tak teď chodí se psy. Já ho mám taky, ale zvířata mám celý život. Je legrační, kolik lidí si teď pořídilo štěně," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka a představitelka Jitky Farské ze seriálu Ulice.

Herečka získala za práci v dabingu dokonce nominaci na diváckou cenu TýTý a svůj hlas propůjčila takovým hollywoodským hvězdám jako Michelle Pfeiffer, Demi Moore, Sharon Stone nebo Melanie Griffith. Koho si oblíbila a dabuje ho ráda? "Nejradši mám Michelle Pfeiffer. Zrovna tento týden jsem s ní dělala film pro jinou televizi, který se jmenuje Chéri. Myslím, že za něj dostala i nějaké ocenění. To je moje oblíbená paní, kterou dabuju. Ale dabing mám moc ráda všeobecně, je to disciplína - stejně jako rozhlas, která mě opravdu baví," prozradila Ilona Svobodová pro ŽivotvČesku.cz.

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.