Herecká legenda Věra Tichánková: S Janem Skopečkem zažila upřímnou lásku

Věra Tichánková a Jan Skopeček
Věra Tichánková a Jan Skopeček
Foto: Dalibor Puchta / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2020

Chtěla vystudovat chemii, zabránili jí v tom nacisté. Pak se rozhodla pro hereckou školu, ani tu ale kvůli nacistům nedokončila. Během války byla hrdinkou pro osoby v ilegalitě a po ní si ji zamilovali lidé v divadle i v televizi. Věra Tichánková by oslavila 100. narozeniny a i dnes je legendou, která se proslavila nejen jako herečka, ale i jako milující manželka.

Věru Tichánkovou znají lidé různého věku a fanoušci různých filmových žánrů. Zemřela před 6 lety, ale díky svým filmům tu po sobě zanechala nesmazatelnou stopu. I dnešní děti ji znají například jako Černou kroniku z pohádky ať žijí duchové.

Herečka, vězenkyně nacistů, věrná manželka. Tichánková se ve svém životě ujala spousty rolí, z nichž mnohé neměli diváci příležitost vidět v divadle ani v televizi. Kdykoliv pustila veřejnost do svého soukromí, odhalila, že je skutečně obdivuhodná.

Velká láska

Věře Tichánkové bylo jen něco přes 20 let, když se v divadle v Třebíči seznámila s Janem Skopečkem (†94). Mladí herci se do sebe na první pohled nezamilovali, nicméně už od počátku Tichánková u svého budoucího protějšku hluboce obdivovala smysl pro humor.

Na první rande pozval Skopeček Tichánkovou do cirkusu, během chvíle se přihnala velká bouře a herečka se mu schoulila do náruče. V ten moment vznikla velká láska, z níž vzniklo dlouholeté manželství plné úsměvů.

Smutek

Když Tichánková v roce 2014 zemřela, Jan Skopeček upadl do hlubokého zármutku. Svůj podzim života prožil v domově pro seniory a i když měl spoustu zdravotních problémů, největší zármutek mu působil nedostatek přátel, se kterými by si mohl povídat. Se svou milovanou ženou se v nebi setkal v červenci 2020.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.