Herečka Pagáčová potvrdila krach manželství, které trvalo pět let. O periodicitě rozchodů, proč se tak děje, promluvil odborník

Patricie Pagáčová s manželem
Patricie Pagáčová s manželem
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2024

Známá seriálová herečka a moderátorka Patricie Pagáčová se po necelých pěti letech od svatby rozešla se svým manželem Tiborem Pagáčem. Informaci blondýnka potvrdila pro web Super.cz. Manželé jsou podle jeho informací od sebe již delší dobu. Nyní řeší péči o malou dceru. Pro ŽivotvČesku.cz ohledně rozchodu, který nastává mezi pátým a sedmým rokem, promluvil psycholog Jeroným Klimeš. Příkladem může být nedávný rozchod manželů Babišových, kteří šli od sebe po necelých sedmi letech od svatby.

Patricie Pagáčová, herečka známá z televizních seriálů i jako porotkyně talentových soutěží, se po pěti letech od svatby rozešla s manželem Tiborem. Manželé spolu mají téměř tříletou dceru Bibianu. Podle webu Super.cz, pro který se blondýnka vyjádřila, prožívali manželé krizi již několik měsíců.

"Ano, můžu potvrdit, že jsme od sebe. Moc mě to mrzí, takové věci se v životě ale bohužel stávají. Teď je naše priorita naše dcera a být dobrými rodiči," uvedla oblíbená moderátorka, jež se před necelými pěti lety provdala za dramaturga Tibora Pagáče v krásném prostředí kouzelné přírody v Brdech.

Ve společnosti se traduje, že krize ve vztahu či v manželství doplácí na určitou periodicitu. Obecně se mluví o tom, že krize ve vztazích se objevují po pěti až sedmi letech, přičemž sedmý rok může být u mnoha párů kritický. Příkladem je rozchod Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka, kdy se ocitli v odluce po téměř sedmi letech. O dalších rozchodech známých párů kolem »kritické sedmičky« redakce ŽivotvČesku.cz psala v minulosti již několikrát.

Jinak tomu nebylo ani ve vztahu Felixe Slováčka a Lucie Gelemové. Jejich láska nepřešla sedm let, co byli spolu. Podobně může mluvit i účastnice soutěže SuperStar Leona Šenková. V roce 2021 oznámila rozchod s přítelem taktéž po sedmi letech.

Nejnovějším příkladem byl překvapivý rozchod manželů Babišových, kteří taktéž po téměř sedmi letech od svatby oznámili konec vztahu. Po sedmi letech se také rozešla i bývalá modelka Dominika Mesarošová s otcem svého syna.

"Pokud jde o periodické krize ve vztahu, jsou roční, měsíční, týdenní, ba i denní mívají nejrůznější příčiny a různou tíži. I když lidi často hledají nějakou univerzální krizovou periodu, příkladem 4 roky, nezdá se, že by periodické krize převažovaly. Naopak převažují spíše jednorázové, neperiodické krize různého druhu," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.