Herečka z Ally McBealové byla kost a kůže. Postavu mi vytvarovala anorexie, říká Calista Flockhartová

Calista Flockhartová měla méně než 45 kilogramů
Calista Flockhartová měla méně než 45 kilogramů
Foto: showpix.cz

Calista Flockhartová (56), herečka a manželka Harrisona Forda (78), se proslavila v seriálu z právnického prostředí Ally McBealová, kde ztvárnila hlavní roli. V posledních čtyřech letech se v žádném filmu ani seriálu neobjevila a od herectví si dává pauzu. Vliv na to mají i roky, kdy čelila narážkám souvisejícím se svou postavou. Později přiznala, že trpěla anorexií, dnes říká, že už je v pořádku.

Seriál Ally McBealová byl v letech 1997 - 2002 velmi úspěšný a Calista Flockhartová se díky němu stala velkou celebritou. Se slávou přišla i stinná stránka popularity, což v případě Calisty bylo rozebírání jejích tělesných proporcí.

Během natáčení seriálu Flockhartová ubývala na váze a rozšířily se spekulace, že trpí anorexií, které tehdy označovala za nepravdivé. "Nejsem anorektička, mám jen tenké kosti. Mám chuť k jídlu a žiji zdravě," řekla tehdy Calista podle deníku Mirror.

Poruchu příjmu potravy Calista přiznala až měsíce po skončení natáčení jejího seriálu. "Byla jsem vystresovaná. Pracovala jsem 15 hodin denně a pak jsem se musela vyrovnávat s koncem Ally McBealové, která byla velkou součástí mého života," připustila herečka v rozhovoru pro Mirror.

Na její postavě se podepsal velmi nezdravý životní styl. "Málo jsem jedla, až moc jsem cvičila. Postavu mi vytvarovala anorexie. Ničila jsem si tím imunitní systém a všeobecně jsem na sebe byla velmi přísná," zavzpomínala manželka Harrisona Forda na dobu, kdy byla kost a kůže.

V nejhorším období vážila Calista Flockhartová méně než 45 kilogramů, dnes naštěstí už vypadá zdravě a udržuje si životní styl, který jí svědčí. "Dnes už jsem na tom mnohem lépe, cítím se zdravá," doplnila v 56 letech svěže vypadající herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.