Herečka ze sitcomu Roseanne je k nepoznání. 68letá Roseanne Barr se odbarvila na blond a je o 45 kilo lehčí

Roseanne Barr si nechala podvázat žaludek a zhubla 45 kilogramů
Roseanne Barr si nechala podvázat žaludek a zhubla 45 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

Herečka a komička Roseanne Barr (68) se proslavila v komediálním seriálu Roseanne, kde ztvárnila hlavní roli matky, která má kila navíc a životní upřímnosti na rozdávání. Na začátku listopadu oslavila 68. narozeniny a ve svých letech má úctyhodnou kondici a rozhodně byste v ní horko těžko hledali podobu baculaté matky rodiny Connerových.

Herečka Roseanne Barr pochází z židovské rodiny původem z Ruska. Při emigraci do Spojených států si změnila příjmení na tradičnější americkou podobu Barr. Po ukončení studia na střední škole v Salt Lake City v Utahu, kde dlouhé roky žila, pobývala nějakou dobu v kolonii umělců v Coloradu a nakonec našla domov v Denveru. Mezi přáteli byla oblíbená a všichni považovali její komediální talent za jedinečný a přáli jí, aby se posunula dál a lidé docenili její schopnosti. V roce 1985 se jí naskytla životní příležitost vystoupit v populární The Tonight Show a podařilo se jí zazářit, jak uvedl web britannica.com. O dva roky později získala hlavní roli Roseanne, baculaté matky z rodiny Connerových, které nechyběl pověstný humor a životní moudrost, ve stejnojmenném televizním sitcomu, který byl v roce 1988 poprvé vysílán na americké stanici ABC. Spolu s hercem a držitelem Zlatého glóbu Johnem Goodmanem (68) vytvořila oblíbenou seriálovou dvojici.

V tu dobu už byla vdaná za scénáristu Billa Pentlanda (69) a měla tři děti – dcery Jessicu (45) a Jennifer (44) a syna Jakea (42). Ale s prvním manželem nenašla štěstí, které hledala a rozvedla se s ním. V roce 1990 vstoupila do manželství s hercem Tomem Arnoldem (61), ale i s ním se po čtyřech letech rozhodla vztah oficiálně ukončit. Nová láska jí vstoupila do života v podobě herce Bena Thomase, kterého si vzala v roce 1995. Otěhotněla a porodila mu syna Bucka (25). Sedm let trvalo, než se manželé rozhodli k rozvodu, jak píše americký The Sun. V roce 2003 se herečka zamilovala do filmového skladatele Johnnyho Argenta, ve kterém našla toho pravého.

Mezi lidmi však Roseanne Barr vzbuzovala rozporuplné názory kvůli svým vyjádřením a některým incidentům spojeným s jejím jménem. Šlo především o politické nebo nábožensky orientované skandály, které jí řada fanoušků nedokázala odpustit. Obdiv si však vysloužila ohledně svého drastického zhubnutí, ke kterému se rozhodla, když její váha přesáhla 150 kilogramů. Při výšce 163 centimetrů se jednalo o obezitu třetího stupně. Podstoupila podvázání žaludku, které odstartovalo její hubnoucí proces. Začala se věnovat tomu, že řešila, co jí, kolik toho sní a zaměřila se více na rostlinnou stravu. Přidala také pravidelné cvičení a v průběhu let se jí podařilo zhubnout neskutečných 45 kilogramů. Změnila i barvu vlasů, když se odbarvila na blond. Dnes by si herečku mnoho lidí s její slavnou rolí baculky Roseanne ani nespojilo, protože se opravdu změnila téměř k nepoznání. S přítelem Johnnym Argentem aktuálně žije na Havaji.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.