Herecký svět se ponořil do smutku, zemřela hvězda Pomády Olivia Newton-Johnová. Poslední roky jí ze života ukrajovala zákeřná rakovina

Olivia Newton Johnová a John Travolta
Olivia Newton Johnová a John Travolta
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2022

Herecký svět pláče, oblíbená umělkyně Olivia Newton-Johnová (†73), kterou si lidé zapamatovali zejména v roli filmového muzikálu Pomáda, podlehla zákeřné nemoci. "Dnes ráno pokojně zemřela na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli. Žádáme všechny, aby v této velmi těžké době respektovali soukromí rodiny," uvedl její manžel John Easterling (64) na jejím oficiálním Instagramu.

Olivia Newton-Johnová zemřela 8. srpna na rodinném ranči v jižní Kalifornii, uvedl to její manžel na sociální síti Instagram.

"Olivia byla symbolem naděje přes 30 let a sdílela svou cestu v boji s rakovinou prsu. Její inspirace a průkopnické zkušenosti s rostlinnou medicínou pokračují s nadací Olivia Newton-John Foundation Fund, která se věnuje výzkumu rostlinné medicíny a rakoviny," uvedl její manžel na Instagramu umělkyně, která byla několikanásobnou držitelkou ceny Grammy.

Herečka a zpěvačka zazářila zejména v roce 1978, a to ve filmovém zpracování muzikálu Pomáda společně s Johnem Travoltou. Kromě filmu se věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenného alba.

Olivia Newton-Johnová sváděla nelítostný boj s rakovinou prsu od roku 2017. Choroba se jí vrátila přibližně po dvaceti letech. Onkologické onemocnění metastázovalo do dolní části páteře, kvůli tomu herečka a zpěvačka zažívala silné bolesti, které se snažila tlumit přípravky z konopí, které pro ni vyráběl manžel.

Newtonová-Johnová se narodila v Británii v roce 1948. Její rodina se o šest let později přestěhovala do Austrálie. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.