Herecký svět truchlí. Zemřel Milan Lasica. Zkolaboval na jevišti, nepodařilo se ho už oživit

Herec Milan Lasica
Herec Milan Lasica
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2021

Herecký svět se ponořil do smutku. Populární slovenský herec a humorista Milan Lasica zemřel (†81). Už dříve trpěl řadou zdravotních problému a prodělal několik operací. Smrt nastala přímo na jevišti. Legendárního herce, který proslul jemným kultivovaným humorem, se bohužel již nepodařilo oživit.

Známý herec zemřel během představení s orchestrem Bratislava Hot Serenaders, jak uvedl slovenský server SME.sk. Podle něj zkolaboval na výročním koncertě v bratislavském Štúdiu L+S při zpěvu. I když mu byla poskytnuta okamžitě první pomoc, nepodařilo se životní funkce obnovit.

V roce 2015 podstoupil herec zavedení trojitého bypassu na podporu srdeční činnosti. O dva roky později musel být operován, když mu lékaři odstranili nebezpečné polypy ze střev.

Herec byl manželem herečky Magdy Vášáryové. Společně vychovali dvě dcery. Převážnou část svého hereckého života strávil ve dvojici s dnes už zesnulým Júliem Satinským.

Milan Lasica se narodil 3. února 1940 ve slovenském městečku Zvolen. Vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem na VŠMU v Bratislavě. V roce 2003 jej prezident České republiky Václav Havel odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy.

Herečka a moderátorka Michaela Dolinová (58) tráví momentálně čas s rodinou na své chalupě...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.