Historicky nejšpinavější Výměna manželek: Záběry, které spustí nutkání na zvracení. V šoku byla i režisérka Jana Rezková, která přemýšlela o hranici normálnosti

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Premiérový díl Výměny manželek tentokrát opět přivede diváky k úvahám, kde leží hranice toho, co je normální. Rodina bývalé učitelky Veroniky (42) totiž žije na venkově ve stavení, v němž panují poměrně polní podmínky a vše se točí zejména kolem psů, které paní domu zbožňuje. Náhradní maminka Iva (34) tak přijede do značně zanedbané domácnosti. "Tahle rodina má asi prostě nastavené hodnoty jinak, stejně jako hranici toho, co je pro ně ještě přípustné," sdělila pro ŽivotvČesku.cz režisérka pořadu Jana Rezková.

Premiérová epizoda oblíbené reality show, ve které si dvě ženy na deset dní vymění domácnost, aby si vyzkoušely chodit v botách té druhé, tentokrát diváky opět překvapí. Pořádkumilovná Iva (34), která žije s partnerem Mirkem (33) a dcerou Miou (8), se totiž dostane do domácnosti invalidní důchodkyně Veroniky (42) z Velkého Šenova, pro kterou péče o teplo rodinného krbu není tou největší prioritou. Jejím největším koníčkem jsou totiž zvířata - kromě pěti jezevčíků chová také slepice a králíky, a tak jí péče o hospodářství na samotě zabere poměrně dost času.

Iva, která pochází z Rokytovce nedaleko Mladé Boleslavi, na první pohled v novém domově pozná, že pro životní styl svých hostitelů nemá příliš pochopení. Ve starém stavení nepanuje příliš útulná atmosféra, vše je zanedbané a špinavé. Překvapí ji tak například záchodová mísa, která vypadá, jako by ji nikdo roky nemyl, nebo nevábné ubytování zvířat.

Největší šok ovšem přijde ve chvíli, kdy se Iva od dočasného manžela Martina (50) dozví, že zatímco on spává sám na gauči, jeho manželka nocuje na matraci v koutě, na které s ní kromě psů často spí i malá dcera Míša (3). Ukáže se, že matrace je natolik plesnivá a znečištěná, že dokáže Iva převléct povlečení jen s velkým sebezapřením a další zlepšování lože paní domu raději rovnou vzdá.

Na druhé straně Veronika není příliš nadšená z toho, že Ivin partner Mirek (33) má poměrně kladný vztah k pivu a nevynechá jedinou příležitost, aby jej s přáteli nebo svým otcem popil. Ani on však není z dočasné partnerky příliš nadšený. Oceňuje sice, že se Veronika velmi snaží, zároveň mu to však připadá podezřelé. Proto zavítá na internet a dozví se různé překvapivé informace o Veroničině minulosti.

"Tahle epizoda je opravdu zvláštní. Při natáčení jsem hodně přemýšlela o toleranci a o tom, že každý má hranici toho, co mu ještě připadá jako přijatelné životní prostředí, úplně jinde, a jestli skutečně lze určit, co je ještě normální," popsala pro ŽivotvČesku.cz pocity z natáčení režisérka show Jana Rezková, která je u vzniku Výměny manželek již dlouhých 18 let.

"V té domácnosti opravdu nepořádek byl, ale nezdálo se, že by to rodinu trápilo nebo byli nějak nespokojení. Je pravda, že tím vlastně nikomu neubližují. Trochu se to samozřejmě komplikuje, pokud takoví lidé mají děti, ale jejich dcera vypadala spokojeně. Malému dítěti nepořádek nevadí, když v takovém prostředí vyrůstá. Určitě je mu lépe s nepořádnou maminkou, než by mu bylo někde v dětském domově," dodala pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, jaké pocity v ní práce na této epizodě vyvolala.

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.