Hitparáda Kalouskova slovníku: 5 jeho nejpeprnějších vyjádření za poslední měsíc. Mnozí by se styděli

Miroslav Kalousek už nechce kandidovat do Sněmovny.
Miroslav Kalousek už nechce kandidovat do Sněmovny.
Foto: Archiv Miroslava Kalouska

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je nejvýraznějším kritikem v dějinách české politiky. Není snad den, kdy na svém Twitteru nepoužije nějaké peprné vyjádření směrem k vládnímu kabinetu premiéra Andreje Babiše. Redakce Život v Česku sestavila žebříček jeho největších slovních hitů za poslední měsíc, které by rozladily i štamgasta čtvrté cenové skupiny.

Miroslav Kalousek se řadí k rétorům, kteří nechodí pro ostřejší slůvko daleko. Nezdráhá se ničeho a když mu něco vadí, dá to jasně najevo.

Důkazem jsou jeho vyjádření na Twitteru, kam pravidelně přispívá. Některé komentáře jsou ovšem takové, že by se i zkušený dlaždič studem začervenal.

Sestavili jsme hitparádu jeho vyjádření za uplynulý měsíc a sami si udělejte názor. Slovník Miroslava Kalouska je plný slůvek na hraně. Upozorňujeme, že by vyjádření bývalého ministra financí neměly číst děti.

Když mluví Miroslav Kalousek aneb Kr*tén, dno a zbabělec...

2.6 - Za třicet let jsem v politice zažil desítky arogantních kreténů bez špetky sebereflexe. Nikdo z nich Vám však v této disciplině nesahal ani po kotníky, pane premiére. Tady na Vás nikdo nemá.

28.5 - Dno. Naprosté dno. V říjnu jsou volby do krajských zastupitelstev. Pojďme, prosím, tuhle ženštinu odstranit z veřejného života.

27.5 - Pánové @ZdenekHrib, @Pospisil_Jiri a další... Tohle tady píše individuum, kterému stále necháváte lukrativní a nezasloužený post na pražském majetku. Nevadí mi, že je ze severní Moravy. Vadí mi, že neumí česky a že je Andrejův pohůnek. Konejte.

15.5 - Pane 1. místopředsedo PS PČR @vojtafilip , máte-li jen trochu úcty k instituci, které často předsedáte a nejste-li podlý zbabělec, tak se omluvte. V opačném případě dáte za pravdu všem, kteří častují vedení sněmovny zvířecími tituly.

3.5 - 1. místopředseda Senátu PČR říká otevřeně smutnou pravdu o 1. místopředsedovi Poslanecké sněmovny PČR. Ještě smutnější je fakt, že pro setrvání ve své funkci má “sprostý lhář” plnou podporu výrazné většiny sněmovny.

Opoziční politik Miroslav Kalousek (60) zaregistroval fotky, jak se na náplavce či v pražs...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.