Hitparáda Kalouskova slovníku: 5 jeho nejpeprnějších vyjádření za poslední měsíc. Mnozí by se styděli

Miroslav Kalousek už nechce kandidovat do Sněmovny.
Miroslav Kalousek už nechce kandidovat do Sněmovny.
Foto: Archiv Miroslava Kalouska
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je nejvýraznějším kritikem v dějinách české politiky. Není snad den, kdy na svém Twitteru nepoužije nějaké peprné vyjádření směrem k vládnímu kabinetu premiéra Andreje Babiše. Redakce Život v Česku sestavila žebříček jeho největších slovních hitů za poslední měsíc, které by rozladily i štamgasta čtvrté cenové skupiny.

Miroslav Kalousek se řadí k rétorům, kteří nechodí pro ostřejší slůvko daleko. Nezdráhá se ničeho a když mu něco vadí, dá to jasně najevo.

Důkazem jsou jeho vyjádření na Twitteru, kam pravidelně přispívá. Některé komentáře jsou ovšem takové, že by se i zkušený dlaždič studem začervenal.

Sestavili jsme hitparádu jeho vyjádření za uplynulý měsíc a sami si udělejte názor. Slovník Miroslava Kalouska je plný slůvek na hraně. Upozorňujeme, že by vyjádření bývalého ministra financí neměly číst děti.

Když mluví Miroslav Kalousek aneb Kr*tén, dno a zbabělec...

2.6 - Za třicet let jsem v politice zažil desítky arogantních kreténů bez špetky sebereflexe. Nikdo z nich Vám však v této disciplině nesahal ani po kotníky, pane premiére. Tady na Vás nikdo nemá.

28.5 - Dno. Naprosté dno. V říjnu jsou volby do krajských zastupitelstev. Pojďme, prosím, tuhle ženštinu odstranit z veřejného života.

27.5 - Pánové @ZdenekHrib, @Pospisil_Jiri a další... Tohle tady píše individuum, kterému stále necháváte lukrativní a nezasloužený post na pražském majetku. Nevadí mi, že je ze severní Moravy. Vadí mi, že neumí česky a že je Andrejův pohůnek. Konejte.

15.5 - Pane 1. místopředsedo PS PČR @vojtafilip , máte-li jen trochu úcty k instituci, které často předsedáte a nejste-li podlý zbabělec, tak se omluvte. V opačném případě dáte za pravdu všem, kteří častují vedení sněmovny zvířecími tituly.

3.5 - 1. místopředseda Senátu PČR říká otevřeně smutnou pravdu o 1. místopředsedovi Poslanecké sněmovny PČR. Ještě smutnější je fakt, že pro setrvání ve své funkci má “sprostý lhář” plnou podporu výrazné většiny sněmovny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.