Hnutí ANO se dál propadá. Už by ho přeskočily obě koalice. O chybách vlády promluvil Ivan Bartoš

Se svolením Ivana Bartoše
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 5. 2021

V případě, že by se v současnosti konaly volby do Poslanecké sněmovny, hnutí ANO by skončilo až na třetím místě s 21 procenty. Obě koalice - Piráti a STAN by získali 27 procent, koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 by od voličů získala 21,5 procenta hlasů. "Podpory voličů si velice vážíme a vynakládáme maximální úsilí k tomu, abychom jejich důvěru naplnili, pomohli lidem v krizi a po volbách posunuli konečně zemi do 21. století," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš.

Do Sněmovny by se dostalo dále hnutí SPD a také KSČM. Sociální demokracie se ziskem čtyři procenta by zůstala před branami Sněmovny. Výsledky zveřejnila agentura Kantar CZ pro Českou televizi.

"Naše odborné týmy dokončily zhruba 80 sdílených programových bodů dotýkajících se zásadních oblastí jako je ekonomika, spravedlnost, školství, zdravotnictví, doprava, ekologie, ale i mnohých dalších. Program představíme 18. května na oficiálním zahájení kampaně a věřím, že voliči ocení jeho smysluplnost a námi nabízené vize," řekl Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vláda stále jedná zcela chaoticky, protiprávně likviduje maloobchod, místo návratu dětí do škol otevírá stadiony a nedotahuje do konce klíčová opatření a naopak lpí na těch nesmyslných

Také pro předsedu hnutí STAN je výsledek ukázkou skutečnosti, že vítězství ve volbách není nedosažitelné. "Trend držíme, po představení programu 18. května a s oficiálním zahájením kampaně ukážeme, že máme ještě potenciál růstu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Vít Rakušan.

V případě, že by strany kandidovaly samostatně, pak by vyhrálo ANO s 20 procenty, Piráti by získali 19 procent, ODS 11,5 procenta, Starostové a SPD shodně 11 procent, TOP 09 by získala 6,5 procenta, komunisté pět procent a mimo Sněmovnu by zůstali se ziskem 3,5 procenta lidovci, kteří jsou součástí koalice Spolu.

Průzkum agentury Kantar CZ se uskutečnil od 12. do 30. dubna a zúčastnilo se ho více než 900 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu