Hodně lidí chodí bez roušek, mají pocit, že můžou. Já jsem pořád zavřený doma, říká Roman Skamene

Roman Skamene podporuje vládu
Roman Skamene podporuje vládu
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Vláda se rozhodla k postupnému rozvolňování, které se však zdá mnohým odborníkům naopak příliš ukvapené a rizikové. Epidemie koronaviru sice ukazuje příznivý vývoj a čísla nakažených stále klesají, ale zdaleka není vyhráno. Podle herce Romana Skamene (66) je problém v tom, že lidé se neponaučili a hodně z nich přes platnost nošení ochrany dýchacích cest nenosí roušku. "Osobní zkušenost nemám, ale vidím to v televizi, jak hodně lidí chodí bez roušky. Někdo je očkovaný, tak má pocit, že může. Ale rouška je v současné době prostě nutná a měl by ji nosit každý," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Rouška má představovat základní ochrannou pomůcku, díky které se má zabránit šíření epidemie. Pro mnohé se však stala symbolem nesvobody a považují za nesmyslné, aby ji nosili. Vyskytují se případy, kdy lidé vládní nařízení nerespektují a mnohdy záměrně nebo s pocitem, že koronavirus vymizel, odmítají ochranu dýchacích cest používat.

"Já jsem pořád zavřený doma, tak tuhle zkušenost s nenošením roušky ani nemůžu mít. Manželce přece nebudu nadávat, že ji nemá. Už bydlíme na chatě, odstěhovali jsme se sem. Osobní zkušenost tedy nemám, ale vidím v televizi, jak spousta lidí chodí bez roušky. Někdo je očkovaný, tak má pocit, že může. Ale rouška je v současné době prostě nutná a měl by ji nosit každý," řekl Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz s tím, že největší podíl na nedodržování vládních nařízení mají ti, kteří protestují.

"Nevím, jak se jmenují – tuším, že Milion chvilek pro demokracii. Jejich šéf, co to organizuje, musí vydělávat obrovské peníze. Dostává příspěvky a je to zase jeden velký kšeft. Takového lotra by měli zavřít, protože ničí lidské životy," dodal Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.