Reklama:

Hogo fogo u moře za málo peněz. Expertka přes dovolené odhalila nejlepší destinaci pro náročné a šetřivé Čechy

Cestování - Ilustrační snímek
Cestování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2024

Čas dovolených se nezadržitelně blíží. Slunce svítí, teploty stoupají a všichni se těší na zasloužený odpočinek. Ať už dovolenkáři plánují relax na pláži, dobrodružství v horách, nebo objevování nových měst, nadcházející hlavní sezona je ideální příležitostí k načerpání nové energie a úniku od každodenní rutiny. V současnosti je zájem o dovolené vyšší než v loňském roce, může za to zejména pokles a zastabilizování inflace, lidé tak mají zase chuť utrácet. Redakci ŽivotvČesku.cz zajímalo, která dovolená se »nejvíce vyplatí«. Lidově řečeno jde o »hogo fogo za málo peněz«. Podle mluvčí agentury Invia Jiřiny Ekrt Jiruškové je to v současnosti Turecko.

Reklama:

Když je řeč o Turecku, které leží na pomezí Evropy a Asie, nabízí nádherné pláže, bohatou historii a vynikající kuchyni. Podle mluvčí a expertky na dovolené je ideální volbou pro ty, kteří touží po odpočinku u Středozemního moře, dobrodružství při objevování starobylých památek nebo objevování pulsujících bazarů v Istanbulu.

Redakci zajímalo, která destinace je v současnosti ideální, a to z pohledu ceny a kvality. "Jednoznačně jde o Turecko," uvedla Jiřina Ekrt Jirušková pro portál ŽivotvČesku.cz a jasně zdůvodnila, proč tomu tak je.

Reklama:

"Důvodem je cena v poměru s »výkonem«. Čtyřhvězdičkový nebo pětihvězdičkový hotel lze v Turecku sehnat za velice přijatelnou cenu pro českou rodinu. Jde o velice pěkné hotely, hned u moře a s vlastním bazénem. Pokud jde o stravu, tak je pestrá a kvalitní a v drtivé většině v programu »all inclusive«. S tím jsou i spojeny služby, které jsou na vysoké úrovni," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí agentury a zároveň vysvětlila, o jaký jde rozdíl oproti dovolené v jiné - srovnatelné - destinaci.

"Pokud by si česká rodina kupovala za stejnou částku ubytování ve Španělsku či Řecku, tak se pro srovnání bavíme o tříhvězdičkovém hotelu jen se snídání," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že Turecko je příznivé, pokud jde i o cestu. "Letecký transfer trvá přibližně dvě a půl hodiny," dodala.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: