Holčička v babyboxu měla ošetřený pupečník tkaničkou. Dostala jméno po královně, uvedl Ludvík Hess. Promluvil o záhadě, která se týká odložených dětí

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess se zdravotní sestrou - ilustrační snímek
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess se zdravotní sestrou – ilustrační snímek
Foto: Marie Machková / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2022

Do babyboxu v Třebíči ve středu dopoledne neznámá osoba odložila novorozenou holčičku. "Pupečník měla ovázaný tkaničkou, zda to byla tkanička od bot, to nevím. Dostala jméno Elizabeth na počest zesnulé britské panovnice," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel sítě schránek na odložené děti Ludvík Hess. Elizabeth je letos již dvanáctým dítětem odloženým do některé ze schránek v Česku a 243. dítětem za dobu existence babyboxů. Děti provází podle Ludvíka Hesse zajímavá záhada, kterou si neumí vysvětlit. I tentokrát se naplnila.

Podle informací, které zakladatel babyboxů poskytl, tak dvířka schránky otevřel dětský lékař Jaroslav Belvončík v 10:50. Dnes narozená holčička v ní byla oblečená a vykoupaná.

"Pupečník má ošetřený tkaničkou, je vykoupaná a oblečená. Zeptal jsem se doktora, jestli souhlasí se jménem Elizabeth, vzápětí to lékař odsouhlasil společně se sestřičkami. Tedy jméno dostala dívka na počest královny Elizabeth II., celkově dívenka zvýšila skóre holky versus kluci na 133:110 ve prospěch holčiček," uvedl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Zajímavostí je malá záhada, kterou si zakladatel babyboxů neumí vysvětlit. "Už jsem si na to zvykl, že lidé děti odkládají prakticky pravidelně dvě po sobě. Neumím si to vysvětlit. Beru to jako obrovskou náhodu," dodal pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess.

To, že lidé odkládají děti v krátkém časovém úseku po sobě, se potvrdilo i tentokrát. V pondělí 12. září přesně ve 12 hodin totiž našli pracovníci Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové v babyboxu pětidenního zdravého chlapečka i s doklady.

Předtím v červenci do babyboxů byly ve dvou dnech odloženy dvě děti - chlapeček Dan a holčička Sára.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.