Horoskop na měsíc srpen slibuje řadu příležitostí, příhody, někteří budou fascinováni novinkami, popsala kartářka Helen Stanku

Astro - Ilustrační snímek
Astro – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2022

Podle gregoriánského kalendáře je srpen osmý měsíc v roce. Má 31 dní. Český název pochází pravděpodobně od zemědělského nástroje srpu, který je znám tím, že se používá při sklizni obilí. V římském kalendáři měl měsíc název »Sextilis« od latinského sextus (šestý), neboť do roku 153 př. n. l. byl srpen šestým měsícem v roce. Slavná kartářka Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz připravila výhled na nadcházející měsíc, který může přinést pro mnohé řadu zajímavých příležitostí.

"S Jupiterem v Beranu budeme hledat příhody a fascinovat se novinkami. Mars v Býku ukáže, jak využít krásy života, a o rozvoj se postará Merkur v Panně. Venuše v Raku nás srovná s rodinou a později ve Lvu zajistí dobrou příležitost k zábavě. Mars v Býku probudí apetit na vydělávání peněz a výhody z nich. Zajistí také úspěch při důležitých rozhodováních, když budou současně zárukou rozvahy a klidu. Pouze na počátku měsíce jeho konjunkce s Uranem 1. až 5. srpna může přinést neklidnou náladu s chutí něčemu se postavit a jít vlastní cestou. Rychle však kapitulujete kvůli potížím, které přinese kvadratura Marsu se Saturnem 4. až 11. srpna. Ta má naučit, že určitá ohraničení jsou potřebná a nevyplácí se je měnit silou, zvláště pokud již dlouho dobře fungovala. Pokud budete respektovat, že některé cíle jsou mimo možnosti realizace, někde jinde se otevřou nové možnosti," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku, která výklad karet má v rodinném dědictví - v dlouhé historii se jím živili její předkové, pro ni samotnou to byl dlouhá léta jen koníček, než se stala profesionálkou s názorem, že karty mají lidem pomáhat.

"V případě, že však jdete dopředu za každou cenu, pomůže trigon Marsu s Plutem 11. až 18. srpna. Dokonce i Býci, kteří milují své pohodlí, mohou nabýt velkou odvahu a přesvědčit se, jak nejlépe chutná vítězství, na kterém bylo potřeba tvrdě zapracovat. Od 20. srpna Mars vejde do znamení Blíženců, to nastaví překotné události a zrychlení. Bude potřeba se snad rozdvojit, aby člověk pochytil, co všechno se bude dít," upřesnila zkušená kartářka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Merkur přinese úkoly, které budou potřebovat velkou preciznost a nasazení a také kreativitu, a to speciálně v době jeho trigonu s Uranem 15. až 17. srpna.

Podle vyhledávané kartářky pak bude vhodné, když Blíženci a Panny využijí příležitost k rekvalifikaci, což jim může přinést zvýšení příjmu. Více práce nad sebou přiměje trigon Merkura s Plutem 21. až 24. srpna - dovolí síly efektivněji rozvrhovat a také zvládne rozvázat ty nejtěžší problémy. "Vyhýbejte se však pokusům manipulace ke druhým, kterou vycítí více Štíři a Kozorozi," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Zmatky vnese opozice Merkuru s Neptunem 20. až 22. srpna. "Merkur je jako plán cesty a Neptun na to hodí deku. Potíže by mohly odeznít po 26. srpnu, kdy vejde Merkur do znamení Vah s větší tolerancí. Diplomacie a kompromis přinesou úspěchy. Slunce ve Lvu nás přesvědčí výjimečností a krásou. Plni důvěry ve své možnosti můžeme na sebe brát ambiciózní výzvy. Neohroženě vpřed na turistických stezkách či pracovních projektech poženou zejména Berani a Střelci," popsala pro ŽivotvČesku.cz odbornice na výklad karet.

Opozice Slunce se Saturnem 12. až 16. srpna přinese účet a vyzkouší trpělivost. "Zachovejte klid, čas hraje pro vás. Cesta k úspěchu je sice plná překážek, ale naučí Lvy odpovědnosti a opatrnosti a dovede k zaslouženému cíli. Následně 23. srpna Slunce vejde do znamení Panny a připomene závazky, které jste odkládali na později," upřesnila slavná kartářka s tím, že s určitými úkoly pomůže rychleji se poprat kvadratura Slunce s Marsem 24. až 30. srpna, protože bude klidné a bezkonfliktní období, i když nervy čas od času mohou trochu zapracovat.

"Naštěstí věci, které potřebují odvážné a radikální řešení, se jich nyní dočkají. Venuše v Raku vnese emoce. Vztahy se posílí během sextilu s Marsem 1. až 5. srpna, který probudí smysly a dovolí velké fascinace. Nebude chybět ani nové okouzlení, protože trigon Venuše s Neptunem 5. až 9. srpna rozbuší srdce do větších a hlubších citů. Východy i západy Slunce a noční padající hvězdy budou vysněnou scenérií mnoha milostných románků. Jejich hrdiny budou zejména Raci a Ryby. Dokonce obyčejná setkání s přáteli a rodinné oslavy budou nějakým způsobem výjimečná a krásnější. Budeme na ně delší dobu vzpomínat. Venuše ve znamení Lva 11. srpna roztančí sympatickou prázdninovou auru a dovolí optimismus a k večerním procházkám hvězdy předvedou své kouzelné divadlo. Kromě určitých těžkostí nebudeme chtít do života přicházet příliš vážně. Teprve až koncem měsíce Venuše s Neptunem dovolí rozloučení se srpnem v melancholické a lehce nostalgické náladě," dodala pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Kdo je Helen Stanku:

Studovala Církevní konzervatoř v Kroměříži. Působila jako členka pěveckého souboru Národního divadla v Brně. Od roku 2013 podniká. Je rozvedená a má čtyři děti. Pracovnu má v centru Prahy a patří k nejvyhledávanějším v oboru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.