Hrob Daniela Nekonečného čekají v novém týdnu velké úpravy. Zlatá socha ale na hřbitově zůstane, řekla ex partnerka

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Daniela Nekonečného
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2021

Místo posledního odpočinku zpěváka a showmana Daniela Nekonečného (†52) stále není upravené tak, jak si jeho bývalá partnerka Zuzana Kardová přeje. Největším problémem je nápis, který zaniká a je špatně vidět. "Po neděli se budou dělat další úpravy. Budeme měnit fotku a kolem hrobu dáme dlažbu," řekla Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Ministr pozemských rozkoší, divoký bavič a taky velmi křehká duše, takový byl zpěvák Daniel Nekonečný, který z tohoto světa náhle odešel v březnu 2019. Po jeho smrti byly ostatky rozděleny na dvě části. Jednu urnu si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích, o druhou část popelu se starala Zuzana Kardová, která ji nechala uložit do žluté urny v Praze na Malvazinkách. Daniel Nekonečný má hrob pár kroků od místa, kde našel věčný odpočinek Karel Gott (†80).

Unikátní hrob, který má tvar čtverce o velikosti 110 na 110 centimetrů, je dělaný v duchu toho, co by si výjimečný muž přál. "Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Hlavně jsme chtěla, aby tam měl Dan slunce," prozradila pro ŽivotvČesku.cz již dříve Zuzana Kardová, která s umělcem dlouhé roky žila. Po neděli se na hrobě budou dělat další úpravy.

"Je potřeba zvýraznit větu »Ať se práší za kočárem«, která v tuto chvíli není téměř vidět. Uprostřed náhrobku je pak Danova fotka, ta se bude zvětšovat. Výraznou úpravou pak je, že kolem hrobu přibude dlažba," popsala pro ŽivotvČesku.cz žena, která se na hřbitov snaží chodit alespoň jednou týdně.

"Na hrobě určitě zůstane zlatá socha Buddhy, kterou jsem mu dala já. Také tam necháme lucerničku," řekla s dojetím v hlase pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová, jejíž dceru Terezu zpěvák přijal za vlastní a roky ji vychovával.

Hrob Daniela Nekonečného v Praze
Hrob Daniela Nekonečného v Praze
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.