Hrob Evy Pilarové a Dana Nekonečného zaplavily květiny a předměty. Zpěvákova přítelkyně promluvila o tradici

Hrob Evy Pilarové
Hrob Evy Pilarové
Foto: Se svolením Zuzany Kardové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 1. 2022

Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80), které se na jaře loňského roku bohužel stalo osudným selhání ledvin, je pohřbena nedaleko místa posledního odpočinku svého kamaráda Daniela Nekonečného (†52), a to na hřbitově na pražských Malvazinkách. "Na Nový rok jsme se tam byli podívat přesně jako v minulém roce. Dá se říct, že to už je tradice," řekla pro ŽivotvČesku.cz partnerka zesnulého hudebníka Zuzana Kardová a pochlubila se několika snímky, jak to aktuálně na místě vypadá.

Daniel Nekonečný z tohoto světa odešel náhle v březnu 2019 a jeho ostatky byly rozděleny na dvě části - jednu si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích, druhá část byla uložena do hrobu v pražských Malvazinkách. Právě tady se nedávno uskutečnily stěhovací práce. Zpěvákova expartnerka rozhodla, že hrob bude přemístěn na vhodnější místo.

"Na Nový rok jsme se tam byli podívat přesně jako v minulém roce. Kupodivu se tam nic neztratilo, což mě potěšilo. Hrob Dana je přestěhovaný a nad ním je strom a lidé tam umístili ozdoby," popsala pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová, kterou potěšilo, že na místo posledního odpočinku obou umělců stále dochází řada fanoušků a nic z předmětů nikdo neodcizil. Stejně tak jako na hrob jeho »sousedky« Evy Pilarové tak i ministra všech rozkoší aktuálně zdobí květiny a řada vzpomínkových předmětů.

Hrob Daniela Nekonečného je sice poměrně malý, ale výrazný svým provedením. Hrob o velikosti 110 na 110 centimetrů zdobí motiv slunce a černý nápis Ať se práší za kočárem"Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo," řekla již dříve Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nové místo, kde je hrob umístěn, je asi deset metrů od hrobu Evy Pilarové (†80).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.