Hrob Evy Pilarové zdobí modrý šperk ve tvaru kříže. Snad ho nikdo neukradne, říká zaměstnanec hřbitova

ŽivotvČesku
Hrob Evy Pilarové
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 21. 7. 2021

Zpěvačka Eva Pilarová (†80), která v březnu 2020 podlehla selhání ledvin, má důstojné místo posledního odpočinku na hřbitově na Malvazinkách. Stále tam dochází řada fanoušků, kteří zanechávají na hrobě dárkové předměty. Nedávno se tam dokonce objevil hodnotný šperk v podobě kříže posetého modrými kamínky. "Už několikrát na hrobech někdo něco odcizil. Snad ho nikdo neukradne," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec hřbitova, který působí na informacích.

Eva Pilarová byla fenomenální zpěvačkou, která si zasloužila důstojné místo posledního odpočinku. Hrob na pražských Malvazinkách to dokonale splňuje, navíc je poblíž hrobu Karla Gotta (†80), se kterým umělkyni pojilo přátelství. Nedávno tam byl vedle jejího hrobu zbudován hrob i pro hudebníka Daniela Nekonečného (†52). Je tak v dobré společnosti, jak byla celý život zvyklá.

Řada fanoušků se chodí poklonit památce zpěváků, kteří rozdávali hudební radost. Mnohdy tam nechají svíčku, květinu, sošku andělíčka. Na hrobě zpěvačky se objevil i šperk ve tvaru kříže posetý modrými kamínky.

"Je otázka, jak dlouho tam vydrží. Třeba už konečně lidé pochopí, že krást z hrobů je neetické. Ale už v minulosti z hrobu Mistra někdo ukradl pozlaceného slavíka, krádež se v minulosti stala i na hrobě paní Pilarové. Pravdou je, že tu jsou teď častěji vidět strážníci, tak snad si to už nikdo nedovolí," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec hřbitova.

Letos v březnu se totiž z hrobu Evy Pilarové ztratila figurka anděla s kočkou v náručí a soška kočky. Zpěvačka byla totiž jejich velká milovnice. Tehdy její manžel čin neznámého vandala odsoudil.

Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80), které se na jaře loňského roku bohužel stalo osudn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu