Hrob Jiřího Pomeje zdobí magický kámen. Věřím, že na hřbitov zajde i Andrea, doufá Zdeněk Troška

Hrob Jiřího Pomeje
Hrob Jiřího Pomeje
Foto: ŽivotvČesku
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2021

Herec a producent Jiří Pomeje (†54) podlehl rakovině hrtanu v únoru 2019. Pět měsíců po jeho odchodu byla urna uložena na hřbitově v Českých Budějovicích, odkud třikrát ženatý snílek a romantik pocházel. "Nevím, zda na hrob někdy jezdí Andrea, ale protože měla moc hezký vztah s Jirkovou maminkou, tak si myslím, že se tam čas od času zastaví," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška (68), který měl se zesnulým pracovní i přátelský vztah.

Hrob v Českých Budějovicích nechal pro svého syna zhotovit Jiří Pomeje starší. Když se musel rozloučit se svým dítětem, tak sám bojoval s rakovinou hrtanu. Dnes se o místo posledního odpočinku stará hlavně paní Pomejová, která na svého Jiříka nikdy nedala dopustit.

"O hrob se stará Jirkova maminka a její sestra, tedy Jiřího teta. Nevím, zda na hrob někdy jezdí Andrea (Pomeje), ale protože měla moc hezký vztah s Jirkovou maminkou, tak si myslím, že se tam čas od času zastaví," řekl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška, který měl k romanticky založenému Jirkovi někdy až otcovský vztah.

"Já u něj na hřbitově dlouho nebyl, jak nyní byla epidemie koronaviru, tak já raději nikam necestoval a trávím čas na Šumavě," přiznal Zdeněk Troška s tím, že Jirku vždy vnímal jako velké a životem se bavící dítě.

Hrob Jiřího Pomeje je prostý, ale poměrně udržovaný. Na hrobě leží také kamínek, na který kdosi nakreslil znak jin-jang. Symbol, který značí protiklad i souhru dvou sil, možná kreslila dětská ruka...

Dokončené očkování proti covidu-19 má asi třetina populace, mezi staršími 60 let více než 60 procent. Během července dostane podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34) druhou vakcínu zhruba 1,6 milionu dalších lidí. Celkově zdravotníci v ČR už podali více než 8,35 milionu dávek vakcín a 3,37 milionu lidí má dokončené očkování. A právě očkování dvěma dávkami je nástrojem, jak se vyhnout masivnímu rozšíření delta mutace. Epidemiolog Roman Prymula (57) pro ŽivotvČesku.cz popsal, v čem je delta mutace riziková a naopak, kdo může být relativně v klidu.

"Jirkova maminka je zlatý člověk. Ona je takový ten typ matky - mučitelky. V životě měla velkou smůlu na svého muže, pan Pomeje starší se nezachoval nejlépe, ona si zasloužila daleko lepšího muže. A Jirka? To nebyl zlý kluk, nikdy nebyl zákeřný, byl to fanfaron, který život bral z romantického až naivního konce. Byl to fantasta, nadšenec a romantik, vždy se pro něco zapálil a hned tomu uvěřil, aniž by si ohlídal, zda to má nějaký reálný základ. On si myslel, že to nadšení musí sdílet všichni s ním, ale někteří vykukové okamžitě odhadli, kde má slabinu a pak to zneužili ve svůj prospěch," přidal pro ŽivotvČesku.cz vzpomínku na křehkou duši režisér Zdeněk Troška.

Vdova po fenomenálním umělci Karlu Gottovi (†80) zveřejnila snímek z roku 2019, na němž Mi...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.