Hromový superúplněk bude mimořádně silný. Kartářka Helen Stanku prozradila rituály, které pomůžou proti smutku, napětí i pomluvám

Helen Stanku
Helen Stanku
Foto: Se svolením Helen Stanku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2022

Dnes večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objeví podruhé, první superúplněk byl v červnu. Pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku vysvětlila, co s sebou tento úplněk v Kozorohu přinese a jak si poradit s napětím, smutkem či pomluvami.

Měsíc kolem Země obíhá po mírně výstředné elipse. Někdy je tak k Zemi blíže, v takzvaném přízemí, a někdy dále, tedy v odzemí. Časy přízemí a odzemí nastávají v různých fázích Měsíce. Pokud je přízemí v době úplňku, je tento úplněk o něco větší než ty, které se s dobou přízemí neshodují. Dnešní superúplněk bude nejen krásně viditelný, ale také mocný.

"Hromový úplněk ve středu 13.7. bude druhým superúplňkem roku. Luna v úplňku ve znamení Kozoroha a v opozici k Merkuru může nést pocit, že se vše komplikuje. Naštěstí můžete počítat s podporou trigonu Venuše se Saturnem a Luny s Uranem, který nese emocionální podporu a pomoc od lidí, kteří vám vždy byli oporou," řekla pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku.

Úplněk je právem považován za nejmagičtější fázi měsíce. Ani ten, kdo se nevěnuje magickým rituálům, však během něj nepřijde zkrátka. Nadcházející superúplněk nabízí příležitost zamyslet se nad svým životem ve více rovinách, hlavně pak ale v jedné.

"Mimořádně silný úplněk v Kozorohu nese velké magické příležitosti. Můžete se zaměřit na svoji kariéru, uspokojení ambicí a dobrou organizaci. Uvědomte si, čeho chcete docílit, pak se zamyslete nad tím, co k tomu potřebujete, a nakonec, co jste pro naplnění těchto svých vizí ochotni udělat," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Rituály podle Helen Stanku

"Kozorohu vládne planeta Saturn. Ten se pojí s tvrdou prací, zralostí, smrtí a v neposlední řadě s karmou. Zapalte na bezpečném a klidném místě šedou svíci, pro lepší vyladění si můžete obstarat obsidián či záhnědu, na šedý lístek napište, s kým byste si přáli urovnat karmické vztahy nebo v čem svou karmu zlepšit. Ten o plamen svíce spalte a popel rozprašte po zemi," poradila Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz rituál spojený s karmou a vztahy.

"Úplněk 13. července připomene možnost něco udělat pro splnění svých přání. Protože úplňky mohou nést poněkud složitější nálady, ten v Kozorohu patří právě do této kategorie, bylo by dobré udělat něco, co vám pomůže odstranit napětí. Připravte si jasně modrou stuhu a tu umístěte o půlnoci nad doutnající skořici. Vždy, když budete cítit, že potřebujete zlepšit náladu, uvažte si stuhu na levé zápěstí," řekla uznávaná kartářka pro ŽivotvČesku.cz, jak se během úplňku efektivně zbavit napětí.

"Proti smutku můžete udělat na dvě stříbrné stuhy jedenáct uzlů, uprostřed je dohromady svažte stříbrnou nití. Očadit je můžete nad levandulí. Aby se vám vyhnuly pomluvy a zlé jazyky, protože Kozorozi jsou ctižádostiví, můžete udělat ve středu zlatavé stuhy uzel, kam před jeho zatažením vložíte štětinu z vlčí srsti. V případě potřeby se nosí na pravém kotníku," dodala Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz, jakou magií se bránit smutku a pomluvám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.