Hubnutí posledních 13 kilo v ohrožení. Tomáš Magnusek přiznal zdravotní problémy. Vůbec se necítím dobře, říká

Režisér a herec Tomáš Magnusek
Režisér a herec Tomáš Magnusek
Foto: Se svolením Tomáše Magnuska
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2021

Podařilo se mu dramaticky zhubnout přes 70 kilogramů, ale nyní ho trápí zdravotní problémy. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) prošel neskutečnou proměnou, nicméně i on v posledních týdnech tak trochu bojuje kvůli tomu, že u něj lékaři řeší komplikace spojené s plícemi a dýchacím ústrojím. "Začalo to příšernou rýmou, jakou jsem v životě neměl. Poslední dva měsíce mám problémy s dýcháním, nemůžu tělo vyčerpávat ještě tím, že mu budu dávat »záhul«," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Nejen epidemická situace je poslední dny a týdny v Česku na vrcholu, ale v populaci se projevuje i řada respiračních onemocnění. Zdravotní problémy se bohužel nevyhnuly ani Tomášovi Magnuskovi, který se potýká s oslabenou imunitou a plicním onemocněním. Na jednu stranu je štěstí, že nejde o koronavirovou infekci, ale na druhou se i tak nejedná rozhodně o nic příjemného.

"Za celou dobu epidemie jsem naštěstí covid ještě neměl, jinak jsem očkovaný oběma dávkami. Nejsem odpůrce, ani že bych proti tomu nějak bojoval. Pořád říkám, že se v životě děje vše tak, jak má. Považuji se za realistu. Nicméně musím chodit pořád na testování, nemám žádné protilátky. Ale poslední dva měsíce mě sužují problémy s dýcháním, předevčírem jsem inhaloval a musím se přiznat, že mě to neskutečně vyčerpává. Začalo to příšernou rýmou, jakou jsem v životě neměl a neustále jsem jen smrkal. Kvůli tomu jsem nebyl schopný dýchat nosem a vše jsem musel oddýchat pusou, což jsem pak už nezvládal," přiznal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jeho největším problémem zůstává workoholismus, kdy nedokáže nic zrušit a týdny se snažil naplno pracovat.

Zdravotní obtíže se tak logicky stále zhoršovaly, až to došlo do fáze, kdy skončil u lékaře. Sám poznal na vlastní kůži, že některé nemoci a s nimi spojené komplikace se dají nějaký čas přecházet, ale o to větší mají dopad posléze. Nyní musí brát antibiotika.

"Už to nešlo dál, ale vážně se necítím vůbec dobře a hodně mě to trápí. Sice to není koronavirus, ale jde o nějaký chronický problém s plícemi. Ještě mě čeká rentgen a uvidíme, jaké budou výsledky a co mě čeká dál. Musím však říct, že je to rozdíl oproti tomu, když jsem měl 175 kilogramů, člověk se hůř pohyboval a nemohl dýchat. Ale i tak mi to dává všechno hodně zabrat a vůbec nejsem v dobré kondici. Teď nemůžu chodit na procházky a cvičit, což je pro mě hodně velká čára přes rozpočet. Když se nebudu hýbat, kila nepůjdou dolů, ale v současné době nemůžu tělo vyčerpávat ještě tím, že mu budu dávat »záhul«. Takže můj souboj s posledními 13 kilogramy mě ještě čeká," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický režisér Tomáš Magnusek, který dlouhá léta bojoval s morbidní obezitou.

Původní profesí pedagog pochází z Náchoda a dlouhé roky žil ve východních Čechách, ale v současné době už je přestěhovaný v hlavním městě. Tam také tráví čas přes pracovní týden a na víkendy se vrací zpátky do rodného města.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.