Reklama:

Hubnutí pro role ho stálo zdraví. Matt Damon byl na drastických dietách a kolaboval

Herec Matt Damon
Herec Matt Damon
Foto: Showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 1. 2021

Matt Damon (50) se řadí do úzké škály herců, kteří jsou proslulí drastickými proměnami vzhledu pro role. Film Odvaha pod palbou, který natočil v roce 1996, ho přesvědčil o tom, že existují hranice, za něž není radno zacházet ani kvůli sebelepší roli. Zjistil tehdy, že vše musí mít svůj čas, kvůli hubnutí na tom byl zdravotně nejhůř za celý život.

Reklama:

Dobrý Will Hunting, Zachraňte vojína Ryana, Dannyho parťáci. Z těchto a dalších úspěšných filmů si publikum pamatuje Matta Damona, kdysi talentovaného mladíka, dnes herce s velkým jménem a pověstí absolutního profesionála.

Reklama:

Filmová studia po Mattovi toužila právě pro jeho profesionalitu a proto, že byl vždy schopný se do své role maximálně vžít a udělat vše pro to, aby byl výsledný produkt dokonalý. Když mu bylo 26 let, uvědomil si své hranice a dnes si může dovolit vznášet požadavky.

Při určování podmínek u Damona nejde o manýry, které by mohl po letech v hereckém odvětví mít, ale o jeho zdraví. Dodnes totiž s bolestí vzpomíná na natáčení filmu Odvaha pod palbou, pro který musel výrazně zhubnout. Proměna ho po zdravotní stránce odrovnala.

Matt Damon rozhovory poskytuje výjimečně a se svým zážitkem z proměny se svěřil na Redditu, kde fanouškům dal možnost ptát se ho na cokoliv. "Kvůli filmu Odvaha pod palbou jsem zhubnul tolik, že jsem měl pocit, jako bych ztratil kus sebe,“ přiznal.

"Musel jsem běhat, každý den několik kilometrů, když byl čas, tak i víckrát. Vážil jsem 63 kilogramů, nebylo to vůbec přirozené a především to nebylo vůbec zdravé,“ zavzpomínal Damon.

Nejtěžší pro něj nebylo každodenní běhání. "Ten běh ještě nebyl tak strašný, ale dieta byla hororová. Jedl jsem jen kuřecí prsa. Radil mi kulturista, dal mi jídelníček, který dodržuje pár dní před závody. Já jsem ho musel dodržovat 4 měsíce,“ vysvětlil herec.

Damonovo tělo přestalo správně fungovat. "Byl jsem na medikamentech. Záběry, ve kterých jsem byl tak hubený, byly z minulosti, měl jsem pak 3 týdny, abych znovu nabral to, co jsem shodil. Snědl jsem vše, na co jsem přišel, ale bylo mi zle, nedělalo to dobrotu. To už nechci dělat,“ připustil.

Dnes si Matt Damon vybírá role, pro které se měnit nemusí a pokud ano, stačí k proměně dobrá práce maskérů. V 50 letech se udržuje ve výborné formě a nechce ohrožovat své zdraví. Do hubnutí by se vrhl za předpokladu, že by na něj měl dostatek času.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: