Reklama:

Hubnutí Xindla X ztrátou 20 kilogramů nekončí. Prozradil, kolik ještě chce shodit a jak to má s alkoholem

Ondřej Ládek alias Xindl X
Ondřej Ládek alias Xindl X
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2021

Patří mezi výrazné osobnosti české hudební scény a má za sebou úctyhodný úspěch i z trochu jiné oblasti. Hudebník Xindl X (41), pravým jménem Ondřej Ládek, se rozhodl pro změnu životního stylu a nastavil si režim, díky kterému se mu podařilo zhubnout 20 kilogramů. "Rozhodně bych neříkal »hop«, protože jsem zatím asi v polovině toho, co bych chtěl shodit. Pak mě čeká náročnější část - váhu udržet. Nemyslím si, že je hubnutí těžké, důležitou roli hraje psychika," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Již brzy nastane astronomické léto a teploty v Česku už lákají ke koupání a opalování na sluníčku. Pro mnohé se stalo velkým tématem hubnutí, protože teplé počasí znamená odhození svršků a odhalení postavy v plavkách či lehkém oblečení. Hudebník Xindl X míval kilogramy navíc, a přesto, že i tak byl pohledný muž, rozhodl se pro změnu a začal hubnout. Ztrátou 20 kilogramů však jeho cesta zdaleka nekončí.

Reklama:

"Nemyslím si, že je hubnutí těžké, důležitou roli hraje psychika. Není to cesta, kdy z týdne na týden zmizí strašně moc kilogramů, je to pozvolný proces. Člověk si zvyká na úplně jiný životní styl, teď si třeba každý den jdu lehnout unavený ze sportu. Občas mám samozřejmě tendence se na všechno vykašlat a říkám si, jestli to mám vůbec zapotřebí. Ale pak mi dojde, že asi mám," připustil Ondřej Ládek alias Xindl X pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na nové cestě se vzdal alkoholu, což považuje za jednu z nejtěžších věcí.

"Alkohol je v Česku a obecně ve světě vnímán jako něco společenského. Všude, kam člověk přijde, slyší, ať si dá skleničku nebo panáka. Když někdo nepije, tak se na něj ostatní dívají skrz prsty. Už jednou jsem to zkoušel kvůli zdravotním problémům a vydržel jsem to asi rok a půl. Ale právě kvůli společnosti a tomu, že jsem nechtěl vypadat divně nebo vyčleněně, jsem to tehdy neudržel. Teď vnímám jako výhodu, že nejsem tak často mezi lidmi. Zatím nejsou koncerty a místa, kde se člověk může setkávat se společností. Je to ideální čas natrénovat si psychiku a od alkoholu se osvobodit," uzavřel Ondřej Ládek alias Xindl X pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: