Hvězda Country estrády Lenka Plačková: Prozradila, co jediné se jde naučit od Ivana Mládka

Herečka Lenka Plačková a hudebník Ivan Mládek
Herečka Lenka Plačková a hudebník Ivan Mládek
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Legendární pořady Čundrcountryshow a po něm nastupující Country Estráda patřily k nezapomenutelným hitům televizní zábavy v devadesátých letech a na začátku milénia. Jednou z hvězd byla také hudebnice a komička Lenka Plačková (45), provdaná Hraj, která bavila diváky a dokázala perfektně zvládnout roli brýlaté dívky, která vyprávěla vtipné historky a také v pořadu mnohdy zpívala. "Od Ivana Mládka se můžete naučit jedině to, že nic není problém," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Zábavný pořad Ivana Mládka Čundrcountryshow, do kterého si zval hosty a kapely, se začal vysílat v roce 1994. O hudbu a scénář se tehdy postaral sám frontman skupiny Banjo Band, který televizní estrádou nabídl divákům netradičně jednoduchý, ale velmi efektivní styl humoru. V roce 2001 Čundrcountry show nahradila Country estráda, která se taktéž vysílala na nejúspěšnější komerční stanici.

Mezi hvězdami, které se pravidelně objevovaly v obou pořadech, byla i skvělá komička a hudebně nadaná Lenka Plačková, provdaná Hraj, která ztvárnila nezapomenutelnou brýlatou holku. Sama na účinkování v pořadech Ivana Mládka vzpomíná moc ráda.

"Vzpomínám na to s láskou. Bylo to 15 let mého mládí – od 20 do 35 let. Doteď lituju každého večera, kdy jsem se na noc zbytečně vracela domů a neužila jsem si každoměsíční mejdan, který jsme měli při dvoudenním natáčení. Bylo to výborné a zábavné. V dnešní době téměř neopakovatelné, protože jednotlivé televize nemají peníze na to, aby se takto velkolepě natáčelo. Ivan Mládek, který byl i scénáristou, si najal celý svůj štáb, který tvořili jeho kamarádi – všichni jsme si výborně rozuměli. Dneska už to takhle asi úplně nefunguje. Teď se musí více hledět na peníze," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Hraj.

Lenka Plačková

Zveřejnil(a) Svobodní dne Čtvrtek 17. října 2013

Podle jejích slov to byla nejlepší výroba soukromých televizí a myslí si, že se už nic takového opakovat nebude.

"Jako Banjo band jsme jezdili po vystoupeních, divadlech a kulturních akcích. Pro nás natáčení pořadu znamenalo jen dva dny navíc – první den se připravovalo a zkoušelo a ten následující byla generálka a točilo se večerní vystoupení. Štáb se znal, všichni byli kamarádi, takže jsme pracovali v přátelská atmosféře. Když někdo něco zkazil nebo neuměl, všichni se tomu zasmáli a udělalo se to znovu," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz oblíbená komička, která je v reálném životě dvojnásobná máma. S manželem Tomášem Hrajem má syna Daniela a dceru Lauru.

Na spolupráci s Ivanem Mládkem vzpomíná také moc ráda. "Od Ivana Mládka se můžete naučit jedině to, že nic není problém - všechno dobře dopadne a to, co nedopadne dobře, tak z toho vznikne báječná historka. To, co má špatný konec a lidé se z toho hroutí, tak na to se Ivan strašně těší, že bude jako historka do hospody vždycky vděčné," popsala pro ŽivotvČesku.cz nadhled legendárního umělce Lenka Hraj, která s ním na pořadech spolupracovala dlouhé roky.

Stále však působí v kapele Banjo Band Ivana Mládka, nicméně současná doba a zavedená vládní opatření jim znemožňují vystupovat.

"Je mi líto, že jako kapela nehrajeme. Měli jsme pár vystoupení za léto, ale i to se hodně rušilo, protože ta opatření, která omezovala počty lidí ke stání a sezení, na to se nikdo nemohl dopředu spolehnout. Pořadatelé se báli a rušili vystoupení třeba i tři dny předem, protože přišlo další opatření. Jsem zvědavá, zda letošní léto nějaká vystoupení budou – festivaly pro tisíc a více lidí asi neočekávám," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz k současné situaci související s koronavirovou epidemií představitelka brýlaté holky z Čundrcountryshow a Country Estrády.

Když nemůže vystupovat, rozhodla se nastoupit dobrovolně jako zdravotní sestra a pokusit se pomoci v tíživém stavu, který panuje ve zdravotnictví.

"Pracuju a jsem spokojená, že jsem mezi lidmi. Covid jsem prodělala, takže další nákazy se nebojím. Práce mi vyhovuje, mám pocit, že jsem typ, který lidi uklidňuje. Snad to starým lidem na vesnici, kteří se nákazy bojí, pomáhá. Jsem ráda, že s nimi můžu spolupracovat. Doufám, že na ně mám uklidňující vliv," dodala Lenka Hraj pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.