Václav Upír Krejčí promluvil o tom, proč má nárok na očkování, ale nemohl ho podstoupit

Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2021

Když se řekne český humor a pantomima, nelze nezmínit jméno Václava Upíra Krejčího (65), který patří v daném oboru k legendám. Bavič, který tvořil dlouhá léta duo s Ivo Pešákem (†66), které neslo název Dýza Boys, byl mimo jiné tváří divácky populárních zábavních estrád – Čundrcountryshow a od roku 2001 Country estrády pod vedením zpěváka a uznávaného humoristy Ivana Mládka (79). "Málokdo ví, že jsem byl i strůjcem toho. Pak doktor Železný ty pořady neměl rád, ale emoce šly stranou a nechal je žít, protože měly sledovanost,“ vyjádřil se Václav Upír Krejčí pro ŽivotvČesku.cz.

Sympatický bavič vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - obor pantomima a jevištní pohyb. Jeho portfolio dovedností je však daleko širší. Je výborným scénáristou, režisérem i zpěvákem. Otec dvou dětí – dcer Kláry a Kristiany, které má s manželkou Zuzanou Krejčí, byl také výraznou tváří divácky úspěšných televizních estrád – Čundrcountryshow a Country estrády.

"Málokdo ví, že jsem byl i strůjcem toho. V té době jsem dělal dramaturga na Nově a vzpomínám, že pan doktor Železný to neměl moc rád. Ale říkal mi, že mu to dělá obrovskou sledovanost, byl geniální podnikatel, a proto pořad zachoval a nechal ho žít. Ivanovi dovolovali pouze jeden sprostý vtip v celé estrádě. Nicméně to mělo taky něco do sebe, jinak bychom byli jako utržení ze řetězu. Ivan byl geniální v tom, jak byl čestný. Něco jsem vymyslel, on mi řekl, že je to skvělé, zařadil to do programu, a pak mě dal do titulků. Nikdy si nepřivlastňoval práci a nápady druhých. Country estráda se točila 11 let vždy 4 dny," zavzpomínal Václav Upír Krejčí pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vnímá to, že na humor se podle něj v dnešní době pohlíží skrze prsty.

"Ivan vždycky říkal, že humor je jenom jeden. Můžete si dělat srandu z věcí, které lidi znají. Zvláštní je, že se humor dneska moc neuznává. Žádná komedie nedostala Oscara. Humor je bohužel pro mnohé podřadná záležitost. Za chvíli se nebudete moct smát nikomu a ničemu," vyjádřil se oblíbený bavič, komik a učitel další generace mladých hereckých talentů pro ŽivotvČesku.cz.

Herec musel aktuálně nastoupit povinnou domácí karanténu, protože vzniklo riziko, že by se mohl nakazit virem SARS-CoV-2. Kvůli tomu nemohl podstoupit ani plánované očkování proti covidu, na které měl jako učitel nárok. "Momentálně trávím čas doma v karanténě, protože jsem přišel do kontaktu s člověkem, u kterého se prokázal pozitivní test na koronavirus," dodal Václav Upír Krejčí pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.