Reklama:

Hvězda Discopříběhu mládne před očima. Jaroslava Stránská vyrazila na křest knihy Jaroslava Sypala. Takhle jí to dnes sekne

Herečka Jaroslava Stránská
Herečka Jaroslava Stránská
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2021

Na svůj věk rozhodně nevypadá. To se dobře ví o herečce Jaroslavě Stránské (52), kterou si diváci pamatují z kultovního filmu Discopříběh, kde si zahrála kadeřnici Jitku. Když dorazila na křest knihy svého hereckého kolegy Jaroslava Sypala (63), všechny přítomné hosty upoutala na první pohled svým mladistvým vzhledem. "Moc jí to samozřejmě slušelo," řekl o ní pro ŽivotvČesku.cz sám herec a autor knihy.

Reklama:

Poprvé se Jaroslava Stránská objevila v prvním filmu Discopříběh, kde ztvárnila kudrnatou kadeřnici - tehdy jí bylo pouhých 16 let. Dnes již kultovní hudební komedie plná hitů vypráví příběh dvou teenagerů a jejich každodenních radostí a strastí s rodiči i děvčaty. Pro velký divácký úspěch se film dočkal také dalšího pokračování, ve kterém se představitelka Jitky objevila rovněž.

Reklama:

Sympatická blondýnka si zahrála také v komedii Byl jednou jeden polda nebo ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Poměrně překvapivě však dala přednost Černému divadlu Jiřího Srnce, se kterým procestovala řadu zemí, nicméně se tím možná připravila o mnoho filmových příležitostí. Zahrála si také v několika seriálech – ať už se jednalo o Život na zámku, Vyprávěj či populární kriminálku Policie Modrava, kde hraje poručici Krásenskou, ženu o generaci mladší, než je ona sama. A nutno podotknout, že velice zdařile.

V úterý 9. listopadu se herečka objevila na křtu nové knihy svého kolegy Jaroslava Sypala nazvané Kotrmelce jednoho herce. Dorazila oblečená v elegantním kabátu, decentně nalíčená a s rozpuštěnými vlasy. "Jarce to opravdu moc slušelo. Hraje se mnou ve dvou představeních a je to velmi talentované děvče, a také skromné. A navíc mě má ráda, což je důležité, když hraje u mě v souboru," řekl s úsměvem Jaroslav Sypal pro ŽivotvČesku.cz.

Při pohledu na Jaroslavu Stránskou nelze ignorovat otázku, jaké je tajemství jejího nepřehlédnutelného mladistvého vzhledu. "Já pro to vážně nic neobvyklého nedělám. Ale dlouho mi nikdo neřekl něco takhle hezkého, moc děkuji," reagovala pro ŽivotvČesku.cz viditelně potěšená herečka a potvrdila tím slova Jaroslava Sypala o její skromné povaze.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: