Hvězda komedií Krotitelé duchů je k nepoznání. Annie Pottsová nosí stříbrné vlasy a je z ní šmrncovní dáma

Herečka Annie Pottsová v komedii Krotitelé duchů 2
Herečka Annie Pottsová v komedii Krotitelé duchů 2
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2021

V osmdesátých letech vznikl první díl dnes již kultovní duchařské komedie Krotitelé duchů, která vynikala hvězdným hereckým obsazením. Jednu z postav ztvárnila také herečka Annie Pottsová (68), konkrétně sekretářku hlavních hrdinů a také partnerku pana Tullyho. Od dob natáčení uběhlo neskutečných 37 let a z mladé ženy už se stala starší dáma, která na podzim oslaví 69. narozeniny.

Fenoménem mezi žánrem mysteriózních komedií zůstávají u diváků už po desítky let Krotitelé duchů a jejich druhé pokračování. Příběhy trojice vědců a později čtveřice, kteří se stanou lovci nadpřirozených stvoření, vytvořily v 80. letech doslova fanouškovský kult. V obou dílech zazářila také herečka Annie Pottsová, která ztvárnila sekretářku Janinu Melnitzovou typickou velkými brýlemi a také vlasovými a hlavně módními kreacemi.

Američanka z Nashvillu na své nejslavnější filmy - Krotitelé duchů a jejich pokračování vzpomíná ráda, ale některé momenty už z paměti vytěsnila. "Něco si pamatuji, ale ne příliš. Mám za sebou letitou filmovou kariéru a stále hraji, takže abych se mohla posunout dál a uchovat v paměti další vzpomínky, tak musím někde stisknout tlačítko na vymazání. Ale vždycky mě potěší, když mi někdo řekne: Miluju, když jste řekla to nebo tamto - je to skvělé. Rick Moranis (hrál Louise Tullyho, pozn. red.) byl pro film velkým přínosem. Myslím si, že do značné míry změnil původně napsanou postavu na úplně jinou. Taky si nejsem jistá, jestli Bill Muray (hrál doktora Petra Venkmana, pozn. red.) někdy četl sénář. Možná jen tak lehce nakoukl na jednu nebo dvě stránky," řekla Annie Pottsová, jak uvedl server Cbr.com.

Na podzim herečka oslaví 69. narozeniny a je také matkou tří již dospělých dětí – synů Claye (40), Jamese (29) a pětadvacetiletého Harryho. Před více jak měsícem se stala babičkou prvního vnoučete – chlapečka jménem Cassius James, který přišel na svět 12. července. I jako brzká sedmdesátnice vypadá výborně, dokonce už má i vlasy ve stříbrném odstínu. Ani ve svém věku nezapomíná na líčidla, která zdůrazňují její přednosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.