Hvězda nejsledovanějšího seriálu zachránila život. Snad se klukovi bude dařit, popřála Tereza Brodská

Herečka Tereza Brodská
Herečka Tereza Brodská
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Herečka Tereza Brodská (52) má srdce na správném místě. Ve středu v dopoledních hodinách dokázala, že není nějaká nafrněná hvězda, kterou nezajímá její okolí. Naopak. Na terase totiž našla zmateného zpěvného ptáka, kterému svou duchapřítomností patrně zachránila život. "Myslela jsem, že to je sýkora, ale pak jsem se dozvěděla, že jde o králíčka obecného," prozradila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která aktuálně působí v nejsledovanějším televizním seriálu.

Boj o život ptáka trval dvě hodiny. A sama Tereza popsala, že některé scény, kdy jí ptáček vyskočil z krabice, do které ho umístila, připomínali scény jako z akční komedie.

"Když jsem toho ptáčka našla, tak bylo evidentní, že nemůže létat. Dala jsem ho tedy do krabice a pak volala na veterinární stanici, co s ním. Poradili mi, že mám zavolat do odchytové stanice. Tak jsem se tam rovnou vypravila. Mezitím mi ptáček dvakrát unikl z krabice a schoval se mi různě po bytě. Byla to akce asi na dvě a půl hodiny, kdy jsem zameškala domluvené pracovní věci, ale já už prostě toková jsem, že pokud nejde o život, jde o..." popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická Tereza Brodská s tím, že ptáček prý dostal následně injekci na povzbuzení a mělo by mu být lépe.

"Snad se klukovi bude dařit. Stejně tam ještě budu volat a chci se zeptat, jak to s ním dopadlo," dodala pro ŽivotvČesku.cz herečka, která ukázala, že není ke druhému životu lhostejná.

Králíček obecný:

Je malý zpěvný pták z čeledi králíčkovití. Na území České republiky se vyskytuje hojně, a to v podstatné části středních a vyšších poloh, v nížinách jsou podmínkou výskytu jehličnaté nebo alespoň smíšené lesy. Početnost se podstatněji nemění, v letech 2001–2003 u nás hnízdilo 200 000 až 400 000 párů. Naše populace jsou stálé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.