Reklama:

Hvězda Pobřežní hlídky: David Charvet nechal narůst vousy, zmužněl a téměř v 50 letech má postavu snů

Herec David Charvet (vpravo) s Pamelou Anderson
Herec David Charvet (vpravo) s Pamelou Anderson
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2021

V devadesátých letech se už naplno rozjel úspěch televizního seriálu Pobřežní hlídka, ve kterém se představila řada hvězdných tváří Hollywoodu. Mezi pohledné plavčíky patřil také herec David Charvet (48), který ztvárnil postavu Matta Brodyho. Jeho role pro něj neznamenala pouze slávu a další filmové nabídky, ale také pevnou vůli a sebezapření.

Reklama:

David Charvet je původem z francouzského Lyonu, ale s matkou Christianne se do Kalifornie přestěhoval jakožto osmiletý chlapec, který toužil žít svůj americký sen. Na škole chodil do dramatického kroužku a objevil se v reklamě na Coca Colu nebo oděvní značku Levis. V roce 1992 však přišla životní nabídka hrát v americkém seriálu Pobřežní hlídka, který už byl poměrně slušně rozjetý a za dobu vysílání si získal obrovské množství fanoušků napříč celým světem. Postavu Matta Brody v hereckém podání Charveta mohli televizní diváci vidět po dobu tří sérií do roku 1995. Role vyrýsovaného plavčíka však nesla i stinné stránky, protože vyžadovala pevnou vůli a mnohdy sebezapření.

Reklama:

"Brečel jsem ve svém přívěsu. Díval jsem se na scénář a říkám si: Panebože, sundám si tričko a musím zpevnit břicho. To nejsem já. Co tady sakra dělám? " vzpomínal David Charvet na natáčení kultovního seriálu, jak uvedl web Ew.com.

V roce 1999 si dal od herectví pauzu a rozhodl se zaměřit na hudební kariéru. Pobřežní hlídka ho dostala do povědomí filmového světa a otevřela mu nové obzory. V dalších letech se mu díky postavě Matta Brodyho podařilo získat zajímavé role – objevil se například v populárním seriálu Merlose Place jako Craig Field, zahrál si také v romantickém dramatu Kluk od vedle, thrilleru Dokonalý učitel a v roce 2013 ve snímku Vězni slunce.

Do manželství vstoupil v srpnu 2011 s autorkou a podnikatelkou Brooke Burkeovou (49), se kterou má dvě děti – dceru Heaven Rain (14) a syna Shaya Bravena (13). Nicméně po sedmi letech manželství láska skončila a pár oznámil rozvod, který nabral platnost v březnu loňského roku. Přese všechno si spolu exmanželé udržují hezký vztah. "Právě teď máme krásný vztah, který je opravdu cenný. Stále jsme rodina," svěřil se herec, který za pár dní oslaví 49. narozeniny, pro US Weekly.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: