Hvězda sitcomu Roseanne John Goodman prozradil, díky čemu zhubl 70 kilogramů a změnil se k nepoznání

Herec John Goodman v sitcomu Roseanne
Herec John Goodman v sitcomu Roseanne
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Na konci osmdesátých let si získal obrovskou oblibu televizní sitcom Roseanne, který diváky seznámil s početnou rodinou Connerových v čele s matkou a manželkou Roseanne. Její drahou polovičku ztvárnil americký herec John Goodman (68), který byl dlouhá léta známý také svou enormní hmotností. Jenže časem si uvědomil, že právě jeho váha představuje problém, se kterým se musí vypořádat. A ztráta sedmi desítek kilogramů z něj udělala nového člověka.

Na podzim roku 1988 se na televizní obrazovky dostal seriál Roseanne, kde si jednu z hlavních rolí – Dana Connera, zahrál John Goodman. Rodák z Afftonu v Missouri v něm působil dlouhých devět let a jeho postava korpulentního manžela mu přinesla obrovskou popularitu - i když už se předtím objevil v několika filmových rolích - například v komedii Pomsta šprtů nebo hororovém snímku C.H.U.D. Ale právě role Dana Connera pro něj znamenala získání prestižního Zlatého Glóbu, a také sedm nominací na cenu Emmy.

Jeho osoba byla vždy charakteristická vzezřením a robustní postavou, s níž se rozhodl něco dělat a zapracovat na svém vzhledu i zdraví. V roce 2015 naprosto udivil snahou hubnout, která přinesla úžasné výsledky. Díky dodržování tzv. středomořské diety a přísné kontroly porcí jídla herec dokázal, že pokud má člověk silnou vůli, zvládne se »poprat« s mnoha kilogramy navíc a změnit dosavadní život, jak uvedl web Insider.com.

Nejvyšší hmotnosti dosáhl s téměř 182 kilogramy a bylo zřejmé, že jeho cíle musí být vysoké. Středomořská strava mu nastavila nový životní styl, kdy se hlavní součástí jeho jídelníčku stala čerstvá zelenina, ovoce, ryby nebo luštěniny. Naopak musel omezit konzumaci masa, mléčných výrobků a přestal pít alkohol a jíst sladké. Zaměřil se na striktní kontrolu porcí a na pomoc si najal osobního trenéra, který mu navrhl režim přímo na míru. Šest dní v týdnu na sobě tvrdě dřel a nezapomínal ani na proteinové koktejly.

"Jednalo se v podstatě hlavně o kontrolu porcí. Nepotřebuji všechno, co jsem dával do pusy," řekl John Goodman pro neziskovou organizaci American Association of Retired Persons (AARP).

Díky kombinaci nového jídelníčku, náročného tréninku a změny myšlení se hvězdě sitcomu Roseanne podařilo zhubnout neskutečných 70 kilogramů a změnit se k nepoznání. Ve své snaze však John Goodman nepolevil a stále se udržuje v kondici. Dne 20. června oslaví 69. narozeniny a zdá se, že se i jako brzký »sedmdesátník« chce držet životního stylu, který mu bez přehánění změnil život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.