Hygiena uvedla, jaké má šance Marek Eben, že se zúčastní dalšího dílu StarDance. ČT řeší krizové scénáře

Marek Eben se svou milovanou manželkou
Marek Eben se svou milovanou manželkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2021

Poté, co se u moderátorky Terezy Kostkové (45) jen dva dny po přenosu StarDance potvrdila nemoc covid-19, začal viset otazník nad tím, zda bude další díl vůbec odvysílán v plánovaném čase. Mluvčí České televize na oficiálních stránkách soutěže uvedla, že tým pořadu aktuálně pomáhá zajistit PCR testy všech, kteří byli v sobotu na place a další scénář se bude odvíjet podle výsledků. Hygienická stanice hlavního města Prahy zaslala do redakce ŽivotvČesku.cz vyjádření k celé situaci. A je možné, že pokud dojde k televiznímu přenosu, ČT může řešit také, kdo nahradí moderátora Marka Ebena (63). Pro ŽivotvČesku.cz uvedla Hygienická stanice hlavního města Prahy, kdo má šanci se vrátit na taneční plac, pokud splní striktní podmínky.

Server Seznam Zprávy přišel v úterý večer s informací, že neúčast některých párů při sobotním večeru lze brát jako hotovou věc. Důvodem je, že ne všichni účastníci jsou očkovaní. Podle jejich informací má jít celkem o pět párů, to ale doposud nikdo nepotvrdil. Portál cituje své zjištění.

Pro ŽivotvČesku.cz zaslala hygiena vyjádření, jaké podmínky musí účastníci soutěže splnit, aby mohli po kontaktu s nakaženou moderátorkou pokračovat v natáčení soutěže bez karantény.

"Na základě epidemiologického šetření, prováděného dle zmiňovaných právních a metodických dokumentů, byla všem účinkujícím nařízena příslušná karanténní opatření a indikován kontrolní RT-PCR test. Karanténní opatření se nebudou týkat těch rizikových kontaktů, které příslušným certifikátem doloží absolvování plného očkování proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělaném onemocnění. Konkrétnější podoba dalšího natáčení pořadu se nyní analyzuje; v daný okamžik nelze přesně specifikovat. Česká televize je s HSHMP v dané záležitosti v průběžném kontaktu a tato témata budou dále konzultována," řekl pro pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyněk Boublík.

Mezi rizikové kontakty se řadí i moderátor Marek Eben. Ten podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz má mít rovněž dvě dávky vakcíny jako jeho letitá kolegyně Tereza Kostková, protože žije s ohroženými osobami. "Snažíme se nepanikařit. Ale protože moje manželka patří do ohrožené skupiny, vzhledem ke svému handicapu, a moje maminka, které je dvaadevadesát let, rovněž, tak se snažíme rizikům epidemie nechodit moc naproti," řekl moderátor pro ŽivotvČesku.cz v loňském prosinci, kdy se Česká republika připravovala na zahájení plošného očkování. Účast Marka Ebena při dalším díle taneční show tak je podmíněna tím, aby mu vyšel negativní kontrolní certifikovaný test.

Mluvčí České televize na oficiálních stránkách StarDance v úterý odpoledne uvedla, že veřejnoprávní stanice postupuje tak, aby dostála platným pravidlům a bezpečnostním požadavkům. Všichni, kteří se zúčastnili sobotního natáčení, se podrobí PCR testu, podle výsledků se pak bude odvíjet scénář následujícího přenosu. Do něj mohou být ve výsledku zapojeni jen ti tanečníci, kteří nebudou muset do karantény. "Jsme připraveni operativně reagovat na to, co je bezpečné a co je možné," zní v prohlášení.

Tereza Kostková v úterý pak uklidnila své fanoušky, že by se snad měla vyhnout těžšímu průběhu nemoci. Pro ŽivotvČesku.cz poskytla první vyjádření od momentu, kdy zjistila, že její test na covid-19 vyšel pozitivně. "Ano, jsem očkovaná," napsala oblíbená moderátorka v SMS.

V tuto chvíli není jasné, k jakému scénáři ČT přistoupí a zda se v sobotu oblíbená taneční show bude vůbec vysílat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.