I když bojuje o život, trápí ji vzhled. Nejradši bych vymlátila všechna zrcadla, říká Anička Slováčková

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2024

Herečka a zpěvačka Anna Slováčková se statečně pere s vážnou nemocí. Talentovaná umělkyně, která v rámci možností pracuje i v době, kdy se léčí s rakovinou, promluvila na Instagramu o vnímání svého těla a problémech s tím spojených. Dcera slavných rodičů citlivé téma otevřela především kvůli dalším lidem, kteří se s podobnou situací potýkají. Sama Anička přiznala, že svůj vzhled řeší, a to i v době, kdy by ho řešit vůbec nemusela - tedy v době, kdy bojuje o svůj mladý život. O zdravotním stavu své dcery promluvil pro ŽivotvČesku.cz před nedávnem její otec Felix Slováček.

Anička Slováčková je nejen statečná bojovnice, ale také na ní lze ocenit její otevřenost na sociálních sítích v rámci své nemoci. Nyní otevřela »okénko« vnímání svého těla v době léčby. Přiznala, že se občas cítí tak, že by nejraději rozbila všechna zrcadla. Ačkoliv ve svém příspěvku zdůrazňuje, že se jedná jen o její individuální pohled na věc, souhlasí s ní řada fanoušků, která podobnou situaci řeší také.

"Bavíme se tu ale o kvalitě života, kterou velká změna vzhledu za tak krátkou dobu fakt hodně ovlivní. Co mám v hlavě? Nejradši bych vymlátila všechny zrcadla. Nikam nechodila. Prostě zalezla do hlubokého lesa, aby mě nikdo neviděl, ani já sama," napsala upřímně umělkyně ke snímku, kde má oči zakryté velkými slunečními brýlemi.

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka byla vždy otevřená, co se týká témat ohledně jejího vzhledu. Dle svých slov je takzvaně pod drobnohledem veřejnosti už od dětství, a tak pro ni bylo vždy toto téma aktuální. Svými příspěvky chce šířit osvětu, ale sama hledá radu, jak se cítit dobře ve svém těle, když zrovna »není ve své kůži«.

O dceři před nedávnem promluvil pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček, který se snaží být pozitivní i v náročné situaci, kterou celá rodina již řadu měsíců prožívá. "Zatím je to pořád stejné, ale věříme, že to bude dobré. Musí být," sdělil slavný saxofonista.

Dobré zprávy o svém zdravotním stavu sdělila sama Anička v pořadu 168 hodin. "Od začátku, co jsme tu chemošku začali dávat, tak se ty nálezy zmenšily. Zmenšilo se to jak v plicích, tak v uzlinách, takže je to na dobré cestě. A je to o tom vydržet to co nejdéle, aby ta léčba byla úspěšná," řekla s optimismem v hlase sympatická Anna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.