I na dovolenou k moři lze letět, aniž by peněženka zaplakala. Mluvčí cestovních kanceláří poradily, kde sehnat luxus za dobrou cenu

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2022

Letní prázdniny se blíží a s nimi i sezóna dovolených. Vzhledem k tomu, že poslední dva roky bylo cestování výrazně omezené covidem, se letos Češi o to raději podívají do zahraničí. Ne všichni ale chtějí nebo mohou za pár dní u moře utratit velké peníze. Redakce ŽivotvČesku.cz proto oslovila mluvčí cestovní agentury a cestovní kanceláře, které poradily, kam si vyrazit na levnou dovolenou bez starostí.

Češi se už brzy začnou ve velkém vydávat na letní dovolené. O zájezdy je v letošním roce velký zájem a pochopitelně ty nejoblíbenější jsou s all inclusive, kde není nutné si kupovat či vařit jídlo. Z tohoto standardu lidé málokdy chtějí slevit, zároveň ale často nechtějí za dovolenou utrácet všechny úspory.

Aby byl turista spokojen s ohledem na cenu a kvalitu, aniž by musel sahat hodně hluboko do peněženky, nemusí jet přitom daleko a ani do málo oblíbených destinací. Naopak se ukazuje, že některé z těch nejoblíbenějších jsou zároveň i nejlevnější, a to včetně zmiňovaného all inclusive, tedy se systémem služeb, kdy ceny nápojů a jídel jsou zahrnuty v ceně pobytu.

"Aby Češi měli all inclusive a mohli jíst od rána do večera za nejlepší ceny, doporučuji Bulharsko za zhruba 14 000 korun, Tunisko za zhruba 14 500 korun a Egypt, kde cena vychází zhruba na 16 500 korun," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková, jak jet na dovolenou levně a zároveň neslevit ze standardů. Její slova pak potvrdila i mluvčí cestovní kanceláře Čedok.

"V rámci all inclusive jsou nejlevnější Bulharsko, Turecko, Egypt. Tam je to asi nejrozšířenější - co se týká nabídky kvality hotelů, dostupnosti a zároveň all inclusive. Nicméně vzhledem k tomu, že ten zájem o dovolené je opravdu enormní, tak pokud někdo s rodinou hledá termín na prázdniny, nabídku už vidí dost probranou," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Pavlíková.

Koupit si zájezd několik měsíců či týdnů dopředu a těšit se na dovolenou je pro mnoho lidí jedinou možností. Leckdo si totiž v zaměstnání musí dovolenou plánovat velmi dlouho dopředu. Pro ty, kteří ale mají volnější režim, se otevírají další možnosti šetření. Lze totiž sledovat zlevněné zájezdy a pak se jednoduše sbalit a krátce nato odletět.

"Všechny výše zmíněné destinace se pak samozřejmě dají ulovit za akční ceny, minulý týden jsme například nabízeli Egypt s all inclusive na osm dní za 8 000 korun," popsala Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz kouzlo takzvaných last minute zájezdů, které jsou velmi levné a po jejichž koupi odjedete na dovolenou téměř okamžitě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.