I na prahu šedesátky má pro strach uděláno. Kamera zachytila Toma Cruise při seskoku padákem, přistál jako profesionál

Autor: Profimedia | Tom Cruise
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Úspěšný herec Tom Cruise (59) se sice ocitl už na prahu šedesátky, ale v práci na sobě nepolevuje. Pověst hvězdy akčních filmů si jen tak nenechá vzít, proto se udržuje v kondici a ani s přibývajícím věkem se nebojí natáčet scény, od kterých i leckteří mladší herci dávají ruce pryč. Kamera ho zachytila, jak pro film Mission Impossible 7 skáče s padákem z helikoptéry.

Tom Cruise je v soukromém životě milovníkem adrenalinových a fyzicky extrémně náročných sportů. To mu dává nespornou výhodu při natáčení akčních filmů, díky kterým se proslavil. Nezalekne se žádné výzvy a strach zřejmě nemá v povaze, ani ve slovníku.

"Dělám toho opravdu hodně, kromě běžného běhu třeba lezu po skalách, jezdím na kajaku, zkoumám jeskyně, což bývá občas velmi fyzicky náročné," prozradil legendární herec v rozhovoru pro magazín Men's Health. Není tak divu, že seskok padákem, který musel absolvovat pro scénu ve filmu Mission Impossible 7, mu nedělal nejmenší problém.

Během natáčení akční scény Toma Cruise zachytila kamera. Už při příchodu k helikoptéře vypadal sebevědomě, ve vzduchu byl jako ryba ve vodě a přistání proběhlo tak hladce, jako by snad seskok padákem byl pro hvězdu akčních filmů denním chlebem.

Cruise také nepřehlédnutelně vypadá o mnoho let mladší a 59 let by mu zřejmě jen tak někdo neodhadoval. Jeho elixír mládí je přitom velmi jednoduchý a podle nutriční specialistky chytrý. "Karbohydráty vytvářejí inzulín, který se v těle promění v glukózové molekuly. Ty pak ničí svaly a pokožku, což způsobuje stárnutí," vysvětlila Paula Claytonová, čemu se v jídelníčku herec vyhýbá a v čem mu to pomáhá.

Herec Tom Cruise
Herec Tom Cruise
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.