I po letech v Hollywoodu je plný energie. Kevin Costner prozradil svůj recept proti stárnutí

Herec Kevin Costner
Herec Kevin Costner
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 4. 2. 2021

Tanec s vlky, Osobní strážce, Vodní svět. Z těchto filmů a spousty dalších je Kevin Costner (66) známý jako herec, který se do každé své práce vrhá s poctivostí. S přibývajícím věkem neztrácí energii a vypadá to, že snad ani pořádně nestárne. Aby byl stále pln elánu, používá recept na štěstí, kterého se drží už roky.

Kevin Costner se prosadil v 80. letech a od té doby neúnavně pracuje, hraje se stále stejnou energií a je si jistý tím, že je to i díky tomu, že má svou kategorii. "Jsem vysoký běloch, natáčím filmy o kovbojích a baseballu a hraju hrdiny. Pro mě je moje škatulka výhodou,“ řekl v rozhovoru pro magazín Rolling Stone.

Oscarem oceněný herec nepovažuje kariéru za vrchol svého života. "Mým největším úspěchem nejsou ceny, není to ani chvála. Je to chvíle, kdy jsem sám se sebou rozprávěl a řekl jsem si, že mě nemusí zajímat, co ostatní říkají a co si myslí, že budu dělat to, co mě baví a budu to dělat dobře,“ svěřil idol 80. a 90. let.

Aniž by to do Costnera kdo řekl a aniž by to kdokoliv poznal, léta užíval marihuanu nejen ve volném čase, ale i během natáčení. "Kouřil jsem ji 40 let a měl jsem se skvěle. Bavilo mě to. Nikdy jsem si neubalil hned po ránu, nedělal jsem to z návyku, závislý jsem nebyl. Když mě to přestalo bavit, prostě jsem se toho vzdal,“ přiznal herec s tím, že na filmech se jeho stav negativně nepodepisoval.

Když přestal s marihuanou, držel se hesla, které v hlavě nosí dlouhodobě. "Před 5 lety jsem s tím praštil, protože jsem si to už neužíval. A to dělám se vším. Když si něco neužívám, tak to přestanu dělat, nebo se do toho nevrhám vůbec,“ prozradil Kevin svůj recept ke spokojenosti.

Toto pravidlo neplatí jen v soukromém životě, ale i v tom pracovním. "Nevrhám se po všech nabídkách, které dostávám, vybírám si. Když budu chtít, tak herectví pověsím na hřebík a budu skládat básně nebo se začnu věnovat muzice. Chci být hlavně spokojený, úspěch je vedlejší produkt,“ dodal cílevědomý Costner.

Herce Vojtu Kotka (34) znají diváci především jako představitele sympaťáků a klaďasů. Již ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu