I po šedesátce je krásná, štíhlá a odvážná. Sharon Stoneová zavzpomínala na těžké pracovní začátky

Herečka Sharon Stone
Herečka Sharon Stone
Foto: Showpix.cz

Sharon Stoneová (62) je díky svému vzhledu a rolím, které dostávala, dokonalou definicí pojmu femme fatale. Její scéna v bílých šatech z filmu Základní instinkt je legendární, pro ni samotnou ale nejde o dobrou vzpomínku na mládí. Hollywood býval dle jejích slov příšerným místem, kde u žen více než na talentu záleželo na tom, jak v mužských očích vypadají.

Byl rok 1980 a Sharon Stoneové bylo 22 let, když natočila svůj první film Vzpomínky na hvězdný prach. 80. a 90. léta se dají pokládat za dobu jejího největšího úspěchu, ona na ně ale nevzpomíná zrovna s láskou, stejně tak jako na své začátky.

O ženách se podle Sharon v Hollywoodu mluvilo jako o zboží vystaveném na pultu. "Když jsem začínala, muži na vysokých pozicích o herečkách mluvili sprostě. Když řekli, že je sjízdná, víte, jak to myslím, znamenalo to, že je možné ji obsadit. Když sjízdná nebyla, práci neměla,“ zavzpomínala znechuceně v rozhovoru pro magazín Vogue.

Sharon byla a je krásná žena, muži si ale mysleli něco jiného. "Já jsem v jejich očích sjízdná nebyla. Práci jsem ale chtěla a tak jsem se nechala nafotit pro Playboy. Změnili názor? Ne. Ale dala jsem si záležet na tom, abych byla přijatelná. Proto jsem se nepovažovala a nikdy se nebudu považovat za sex symbol,“ přiznala skromná herečka.

Než si vybudovala jméno, musela hrát s muži hru. "Na konkurzech jsem jim dávala to, co chtěli slyšet a vidět, ve skutečnosti jsem byla vždy jiná. Myslím si, že ani Marilyn Monroeová nebyla taková, jako ve filmech, jen se naučila muže ovládat,“ řekla inteligentní Sharon.

Práci si i přes nepříjemnosti uměla Stoneová vždy užívat. "Bavilo mě natáčení skoro všech filmů, ve kterých jsem hrála. S nechutí vzpomínám jen na Základní instinkt 2. Režisér chtěl, abych mu seděla na klíně a když jsem to odmítla, nechtěl mě natáčet,“ řekla Sharon otevřeně.

Dnes se nenechá Sharon znechutit ničím a vliv na to má i její sebevědomí. "Jsem vděčná za své tělo. V mládí mi všichni říkali, že je s ním něco špatně, moc tuku tam, jindy zas támhle. Teď mlčí,“ řekla magazínu Allure.

Film Mumie a jeho pokračování s názvem Mumie se vrací patří mezi kladně hodnocené snímky s...

Sharon Stoneová si z přibývajících let hlavu neláme a stárnutí považuje za dar. "Jsem jako evropské ženy, které jsou s věkem krásnější. Myslím si, že starší ženy jsou krásnější než mladé dívky, protože už něco vědí a mají zkušenosti,“ dodala sebevědomě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.