Interiéry restaurací se podle Andreje Babiše otevřou 14. června. Slavný šéfkuchař řekl, čeho se bojí

ŽivotvČesku
Pohled do kuchyně jedné z pražských restaurací
Foto: ŽivotvČesku
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 5. 2021

Premiér České republiky Andrej Babiš (66) v neděli oznámil, že 14. června by mělo dojít k otevření interiérů restaurací. Je to součástí dlouhodobé strategie, kterou na návrh hlavní hygieničky Pavly Svrčinové v pondělí projedná vládní rada pro zdravotní rizika. "Jsme na to připravení, máme kompletní menu, číšníky, veškerý servis a jen čekáme, kdy se to otevře. Jediné z čeho máme obavy, aby to otevření restaurací nebylo jen na týden a pak se vše zavřelo. Takže věřím, že vše bude tentokrát promyšlené," zhodnotil posun v rozvolnění pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař a majitel jedné z pražských restaurací Jan Punčochář (41).

Vnitřní prostory restaurací by podle premiéra Andreje Babiše mohly otevřít 14. června. Andrej Babiš to v neděli uvedl na sociálních sítích. "Dne 14. 6. se otevřou za jasných pravidel restaurace i šatny fitness center, kulturní akce budou mít omezení počtu diváků venku 2000, uvnitř 1000," oznámil v neděli premiér.

Plán v pondělí projedná rada pro zdravotní rizika a Andrej Babiš předpokládá, že ho současně v pondělí projedná i vláda.

"Jsme na to připravení, máme kompletní menu, číšníky, veškerý servis a jen čekáme, kdy se to otevře. Jediné z čeho máme obavy, aby to otevření restaurací nebylo jen na týden a pak se vše zavřelo. Takže věřím, že vše bude tentokrát promyšlené," uvedl pro ŽivotvČesku.cz k plánovanému rozvolnění šéfkuchař a televizní porotce Jan Punčochář, který se jen obává, aby měla vláda jasnou strategii, kterou už nebude měnit.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

"Hlavní je, aby se už nezavíralo. Z toho, že se situace zhorší a zase by se restaurace omezovaly, má strach každý. Pokud by došlo na nejhorší scénář a znovu by se restaurace zavíraly, tak to by už pro gastronomii v Česku bylo likvidační," dodal Jan Punčochář otevřeně pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu