Internetem se šíří hoax. Útočí na ministra zdravotnictví Roman Prymulu kvůli svatbě dcery

Exministr zdravotnictví Roman Prymula
Exministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2020

Vláda od středy omezí shromažďování na maximální počet šesti osob. Zákaz se však nevztahuje na svatby a pohřby, kterých se může tento týden účastnit neomezený počet lidí. Od 19. října by to mělo být maximálně 30 lidí. Aktuálně se internetem šíří hoax, který útočí na rodinu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. V něm autor holého nesmyslu tvrdí, že dcera ministra Karolína se má vdávat.

Ministr zdravotnictví popřel, že by se informace, která koluje internetem, zakládala na pravdě. "Je to absolutní nesmysl. Během včerejšího projevu jsem apeloval, aby lidé nevěřili desinformacím, a aby se je nesnažili šířit," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula.

Hoax, který začal v o víkendu kolovat na sociálních sítích, útočí na rodinu ministra. V něm neznámý autor tvrdí, že svatby jsou posunuté zejména z důvodu, že se má dcera ministra vdávat. A je vytvořen tak, aby Prymula byl viděn v negativním světle.

"Vážení přátele, jak jistě víte od zítra je skoro všemu šmitec!!! Hospody zavřené, alkohol na veřejnosti se nesmí, zpívat je zakázáno. Kostely jsou zavřené, sport je brutálně omezen, vic jak 6 lidi nemůže být společně, natož u jednoho stolu. Jenom jedna věc je až do neděle povolená bez omezení!!!A víte která to je? Je to SVATBA!!!A víte proč? Rád Vám všem odpovím na to jak je potřeba pracovat s mocí a jak ji maximálně využívat ve svůj prospěch. Stejně tak jak to byla začátkem roku s kytičkama.....Dceruška pana PLUKOVNÍKA se nám vdává!!!!Přejeme jim hodně štěstí, lásky a porozumění!!!!Některá média o tom už vědí, ale nějak se jim to nechce vytahovat..... tak to uděláme tady.... co Vy na to?" stojí ve sdělení, které není pravdivé.

Reálným důvodem, proč svatby budou omezeny se zpožděním je, že řada lidí měla již termíny dopředu zamluvené. Zatímco omezení shromažďování na šest osob platí již od středy 14. října, maximum třiceti lidí na svatbách a pohřbech bude nutné dodržovat až od pondělí 19. října. S výjimkou samotného obřadu a focení musejí mít snoubenci, respektive hosté roušky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.